تعطیلی اسنپ و تپسی، در دستور کار قرار گرفت

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرده که دو سیستم تاکسی اینترنتی {{اسنپ}} و {{تپسی}}، به زودی پلمب خواهند شد. علت چیست؟ «مغایرت فعالیت با جواز صنفی.»

او گفته که «ضمن اعلام موافقت این اتحادیه با پلمب واحدهای اسنپ و تپسی به دلیل مغایرت فعالیت با جواز صنفی»، «مراتب اجرایی این کار در قالب نامه‌ای به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران» واگذار شده است.

سید مهدی میرمهدی کمیجانی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، به خبرگزاری تسنیم گفته است که روز گذشته این موافقت به قالب نامه‌ای اعلام شده است.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران به دلیل اینکه آژانسهای موبایلی مذکور جواز متفاوتی به نسبت فعالیت خود دارند، طی نامه‌ای درخواست پلمب این واحدهای صنفی را به ما داد که ما هم متقابلا در پاسخ به این نامه اعلام موافقت کردیم اما انجام روال بستن و پلمب را به خود اتاق واگذار کردیم.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه ما مخالف فعالیتهای مبتنی بر تکنولوژی نیستیم، خاطرنشان کرد: دستهای پشت پرده‌ای وجود دارد که نمی‌خواهد این دو کسب‌وکار به فعالیت خود ادامه دهند.

او افزود: با این حال اختیار پلمب این دو واحد صنفی بر عهده اتاق بازرگانی است و با توجه به نقش نظارتی که در رسته تولید، توزیع یا خدمات فنی بر تمامی اصناف دارد، می‌تواند مانع از فعالیت آنها در کشور شود.

میرمهدی تصریح کرد: در نامه‌ای که به اتاق بازرگانی نوشتیم از تداخل فعالیت صنفی این دو آژانس موبایلی گفتیم اما این را هم گفتیم که اتحادیه فناوران دوست ندارد خودش به صورت مستقیم وارد ماجرای پلمب شود و عده‌ای را از نان خوردن بیندازد لذا مراتب اجرایی را به خود اتاق واگذار کردیم.

قبلی «
بعدی »

بدون دیدگاه

  1. کسانی که در قسمت ثبت نام کدمعرف را نمیدانند NSOMGV را وارد کنند تا از 50 هزار تومان هدیه بهره مند گردند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز