اعتراض‌ها به فهرست اصلاح‌طلبان برای شورای شهر بالا گرفت

با انتشار فهرست نهایی اصلاح‌طلبان برای شورای شهر تهران، به نظر می‌رسد بازی شوراها، تازه شروع شده است اما این بازی به سود اصلاح‌طلبان رسمی خواهد بود؟ لااقل امروز به نظر نمی‌رسد.
در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر، کاربران بسیار زیادی از طیف‌های گوناگون، آغاز به نقد این فهرست کردند. از افرادی که می‌خواستند رای ندهند بگیرید تا آن‌هایی که چشم به راه بودند تا این بار، فهرستی متفاوت از فهرست امید پیش روی خودشان ببینند.
حضور افرادی تکراری و ناشناس، هر دو به قدری شوکه کننده بود که کاندیداهای حذف شده، در تیررس نگاه رای‌دهنده‌ها قرار گرفتند. بیش از همه ترانه یلدا، لیلا ارشد و عبدالله مومنی. که آخری البته زمزمه ردصلاحیتش هم به گوش می‌رسید.
با این وضعیت، به نظر می‌رسد جمعیت زیادی از همین امشب و از طریق کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی در حال جمع‌آوری اطلاعات مربوط به کاندیداهایی هستند که احساس می‌کنند نیاز است در فهرست نهایی‌شان باشد.
استقلال هواداران اصلاح‌طلبی از اصلاح‌طلبان رسمی، در حالی کلید خورد که حتی یاشار سلطانی، که خود آماج انتقادهای بسیاری در هفته‌های گذشته بود، تیغ رسانه‌ای‌اش را به سمت فهرست‌بندهای اصلاح‌طلب کشید و نوشت: «حضور افراد گمنام و غیر موجه در لیست کمک به رای‌آوری عاملات وضع اسف‌بار امروز شهر خواهد بود. پیروزی نجومی‌خواران، میوه توهم پدرخواندگان.»
برخی از انتقادها به شخص محمدرضا عارف باز می‌گردد که با تصویری از او، برای مثال مورات نوشته است: عبدالله مومنی و یاشار سلطانی کیلویی چند بابا. فقط لیست خودی»
امیروماچ نوشته است: «چه کسی بهتر از لیلا ارشد با درد و مشکلات مردم آشناس؟ چه کسی بیشتر از یاشار سلطانی و عبدالله مومنی افشاگر فساد بوده؟ به لیست رانتی رای نمی‌دهیم.»
یا کاوه، نوشته «کاملا ناامیدکننده‌ست، انتشار نداشته باشین من به این لیست رای بدم، در مجلس محدودیت داشتین، الان چی؟‌»
نظر سینا سالک، کاربری که به طور مرتب مشغول تبلیغ برای فهرست اصلاح‌طلبان و کاندیداهای اصلاح‌طلب شورا و ریاست‌جمهوری‌ست هم این طور ابراز شده که: «چرا افراد خوش‌نام مثل یاشار سلطانی در این لیست نیستن. چرا علت انتخاب این افراد به خصوص افرادی که سابقه خوبی ندارن توضیح داده نشده؟»
اما علی مقدم،‌نظری متفاوت دارد. این نظرها را «شلوغ‌بازی» خوانده و یادآوری کرده که «فکر می‌کنن شورا توییتره رفیق بازی باشه و نون قرض بدن.»، خیلی‌ها هم گفته‌اند که این لیست را قبول ندارند و لیست دیگری را خود تهیه خواهند کرد.
نظر شما چیست؟ ترجیح می‌دهید به همین فهرست اعلام شده و دیکته شده رای بدهید یا آن‌که خود، افراد موفق را برگزینید؟

قبلی «
بعدی »

بدون دیدگاه

  1. پینگ بک: اعتراض‌ها به فهرست اصلاح‌طلبان برای شورای شهر بالا گرفت - پندار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز