شهیار قنبری به نشر چشمه: برای ناشر که هیچ، برای جاهل هم حتا افت دارد

کمپین کتاب‌خوانی و کتاب‌خریدن با نام «با کتاب» چندی‌ست از سوی چندین نشر و انتشارات فارسی در پیش است و نشر چشمه هم در آن حضور زیادی دارد. پوسترهایی زیبا، گاهی خلاق و گاهی کپی که صدای شهیار قنبری ترانه سرای پرآوازه ایرانی را هم درآورده است.

در یکی از این پوسترها که در شبکه‌های اجتماعی هم به اشتراک گذاشته شده است، این شعار را برگزیده که «با اسکناس تا نخورده‌ی لای کتاب، کتاب را هم عیدی بدهیم.»

شعر-ترانه مشهور شهیار قنبری، به شامل عبارت «بوی اسکناس تا نخورده لای کتاب، با اینا زمستونو سر می‌کنم، با اینا خستگیمو در می‌کنم.»
است. ترانه‌ای به نام کودکانه.

شهیار قنبری در بخشی از پیغام فیس‌بوک رسمی‌اش نوشته است «این بار هنوز مانده تا سواستفاده ی بزرگِ دیگر از ترانه ی “کودکانه ، نوبتِ ” نشرِ چشمه ” است که بی‌ اجازه، دست در جیبِ شاعر کند، با چنین طرحی : ” با اسکناسِ تا نخورده ی لای کتاب ، کتاب را هم عیدی بدهیم. نخست این که پیش از بر پا کردنِ ضیافتِ سرقت ، از کسی‌ که بلد است بخواهید تا دو جمله ی درست برای کارت دعوت بنویسد . برای ناشر که هیچ ، برای جاهل هم حتا افت دارد .این هم سرقت و تجاوزی روشنفکرانه. شوخ چشمانه !…دوباره ها…دوباره‌ها !»

قبلی «
بعدی »

4 دیدگاه ها

  1. یعنی چه ؟ حالا چون این آقا به اسکناس تا نخورده اشاره کرده دیگه کسی نباید استفاده کنه ؟ قبل از او هم میگفتند اسکناس تا نخورده عیدی میدهند من که متوجه نمیشوم اینهمه عصبانیت چرا ؟

  2. احتمالا ایشان انتظار دارند بانک مرکزی هم برای نشر اسکناس نو از ایشان اجازه بگیرد.

  3. خدا می‌ داند چطور آن هایی که دم از حقوق مولف می زنند چطور آن را زیر پا می گذارند. این بیت از ایشان است و هر کس بردارد با آن کاسبی کند لازم است پولش را بپردازد یا حداقل رضایت آقای قنبری را بگیرد

  4. شهیار جان این جماعت از خودشان چیزی ندارند فقط فقط کپی و تقلید ! این بار هم قرعه بنام شما افتاد…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز