پست‌های بیشتر ...

اورامان، کوچه‌ای تازه برای کافه‌نشین‌های تهرانی

اورامان، کوچه‌ای تازه برای کافه‌نشین‌های تهرانی

خیابان اورامان، کوچه‌ای که با آن می‌توان از شر چراغ قرمز تقاطع مطهری و سهروردی راحت شد، با یک چیز دیگر هم در تهران مشهور شد: ساندویچی بهروز. حالا ساندویچی بهروز دو همسایه دارد که به نظر می‌رسد بتوانند سهمی از سند شهرت این خیابان را هم به نام خود بزنند.

ساندویچ بهروز بیش از ۳۰ سال قدمت دارد. از زمانی که در تهران، نوشابه بدون غذا نمی‌دادند، حیات خود را آغاز کرده و همیشه در گیر و دار ممنوعیت عرضه الویه، این خوراکی خوشمزه را عرضه کرده و بهداشتی بودنش را به رخ اغذیه‌ای های دیگر کشیده است. این روزها به نظر می‌رسد ساندویچ بهروز، برخلاف پیتزا بازی که یکی دو سالی همسایه دیوار به دیوارش شد و شکست خورد، چهارشانه ایستاده و خود را به عنوان یکی از با هویت‌ترین مراکز کسب در سهروردی جنوبی به عابران نشان می‌دهد.

طی یک ماه گذشته اما دو اتفاق دیگر افتاده که با سرنوشت ساندویچی بهروز در ارتباط است. کافه لانجین، که کارش را به قولی از فروش نان و شیرینی به کافه‌ها آغاز کرد و حالا شعبه‌هایی در شهرک غرب (دادمان)، بازار گلستان، تجریش و گاندی دارد، شعبه سهروردی جنوبی را در خیابان اورامان، درست ۱۰ قدم بالاتر از بهروز افتتاح کرده و با نان‌ها و شیرینی‌های خوشمزه‌اش در کنار قهوه، پی پاتوقی‌های تازه است.

یکشنبه هفته گذشته، کافه بارن، دیوار به دیوار کافه لانجین اورامان (سهروردی جنوبی)، کرکره‌های شعبه اول خود را بالا برد و چند روز نگذشته توانسته مملو از کافه‌نشینان شود. کافه نشین‌هایی که انگار آشنایند. این کافه با دم‌نوش آلمانی و نان سیمیت ترکی، در کنار قهوه‌ها و نوشیدنی‌های دیگر همانند کافه لانجین از ۷ صبح کارش را شروع می‌کند تا صبحانه اهالی محل را تامین کند، اما یک ساعت زودتر از لانجین، در ۱۱ شب کرکره را پایین خواهد کشید. کافه‌چی بارن کافه می‌گوید به خاطر زندگی و اقامت خود در آلمان و شهر برلین، ایده‌هایش را از آن‌جا گرفته است. بارن کافه هم مانند لانجین، سیگار ممنوع است ولی صندلی‌هایی در خیابان شیب‌دار اورامان برای سیگاری‌ها تدارک دیده است.

دیری نیست که خیابان سوت و کور اورامان، که به خاطر ساندویچ بهروز و پیرهن دوزی مردانه قدیمی‌اش مشهور بود، پاتوقی تازه برای کافه‌نشینان تهرانی شود.

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

Show ۶ comments

آبان ۹, ۱۳۹۴
0

به یه چیز دیگم معروفه ، دوربین های سر خیابون ، یه عده بیکار وایسادن سر خیابون پول میگیرن پشت پلاک میدوان

آبان ۱۰, ۱۳۹۴
0

خیلی خوب هست که کافه های نسل سوم مثل کافه barn را معرفی کردید ولی لطفاً تفاوت بین چنین کافه خوب و نسل سوم را نیز با کافه های مجاور متذکر بشید

آبان ۱۰, ۱۳۹۴
0

اگه منظورتون موج سوم کافه هاست، خیلی ساده میشه گفت موج اول کافه ها صرفا برای مصرف کننده گان قهوه بود و حداکثر شکر یا شیر به قهوه اضافه میشد، موج دوم برای لذت بردن از قهوه ایجاد شد و به عنوان مثال شیر تبدیل به فوم شیر شد و افزودنهای مثل کارامل در قهوه استفاده شد و فراپاچینو و لاته های طعم دار به وجود آمدند، ولی موج سوم رو میشه پرستش قهوه نوشی دونست. توی کافه های موج سوم شما پروسه ی تبدیل دانه های قهوه به نوشیدنی محبوبتون رو می تونید ببینید. از کانترهای بلند خبری نیست مرز بین کافه چی و مشتری برداشته شده و موسیقی و شراب به فضا و لیوان های قهوه وارد شد. از این دید کافه بارن رو میشه نسخه ی ایرانیزه شده ی کافه های موج سوم دونست.

آبان ۱۷, ۱۳۹۴
0

متاسفانه در سر این خیابون دوربین هست ، باید به موتوری ۵ تومن بدی ردت کنه.

آبان ۱۸, ۱۳۹۴
0

کافه بارن کافه خوبی برای آن‌هایی‌ست که می‌خواهند مدت کوتاهی همدیگر را ببینند اما اگر قصد کافه‌نشینی در مدت طولانی و کار کردن را دارید،‌ تجربه نشان داده که کافه بارن ی ها به نحوی مودبانه عذرتان را خواهند خواست. میز شما ممکن است رزرو شده اعلام شود. پس اگر به دنبال کافه‌ای جذاب مثل استارباکس هستید که بتوان ساعت‌ها در آن نشست و کار کرد، کافه لانجین را که با آن همجوار است انتخاب کنید. در غیر این صورت اگر می‌خواهید دمی بنشینید و گفتگوی موقتی دوستانه‌ای داشته باشید، کافه بارن هنوز می‌تواند کافه خوبی به حساب بیاید.

آبان ۲۱, ۱۳۹۴
0

خیلی خوبه که این دوتا کافه کنار هم باز شده فقط کاش میشد قهوه لانجینو تو فنجونای بارن خورد??

دیدگاه شما چیست؟