پست‌های بیشتر ...

برج کیز کولسی استانبول یا برج دختر | آن‌چه نمی‌دانی

برج دختر استانبول
برج دختر استانبول

نهایت عشق چی می‌تونه باشه؟‌ شاید وقتی شهر زیر پای توست، به خاطر همین هم هست که ثنا، در بدو آشنایی با یاماچ، به واقعی بودن عشقشان شک می‌کند. چه وقت ؟ وقتی که هر دو به تنهایی روی برج دختر یا کیز کولِسی در نزدیکی محله اسکودار، در حال معاشقه‌اند. استانبول زیر پای توست.

این برج مشهور استانبول، این روزها نگین درخشانی در سریال‌های ترکی است. جایی زیبا و دیدنی، و حتی گاهی افسانه‌ای که روزگاری البته به قصد دیگری ساخته شده است.

این برج را البته نه ادریس بابا، نه برادرش جومالی یا قهرمان نساخته‌اند. در دوره‌آی در روم باستان، از آن به عنوان گمرک و نقطه‌ای برای کنترل بازرگانی استفاده می‌شده و البته نقش فانوس دریایی را هم بر عهده داشته است.

اما در سریال گودال، این برج چه می‌کند؟ شاید ارجاعی است به داستانی افسانه‌ای که با این برج گره خورده است. می‌گویند دو عاشق دلباخته اما بخت‌برگشته، یکی دختری زیبا از کاهن‌های آفرودیت به نام هیرو و دیگری مردی به نام لیندر، در دام عشق هم می‌افتند. پسر، تمام مسیر طولانی کانال را شنا می‌کند تا به جزیره برسد دختر هم در بالای برج آتشی روشن کرده تا چراغ راه عاشق خود شود. باد، نور را خاموش می‌کند و تلاش‌ها برای روشن کردن دوباره آن بی‌سرانجام می‌ماند. لیندر بخت‌برگشته، در مسیر این عشق، غرق می‌شود. با آمدن پیکر لیندر به ساحل، هیرو هم به زندگی خود به طور خودخواسته پایان می‌دهد.

پس چندان بیراه نیست، که ثنا، در لذت رسیدن به برج دختر یا کیز کولِسی، از بدفرجامی‌ خود و یاماچ می‌ترسد.

برای رفتن به این برج باید از طریق مترو از میدان تقسیم، به سمت متروی مارمارای بروید که از روی پل مشهور استانبول هم عبور می‌کند. ایستگاه دوم پیاده شوید و خط ساحلی را به سمت برج، ۱۰ دقیقه پیاده روی کنید. کافه‌هایی رو به تنگه در ساحل زیبای اسکودار میزبان شماست. از کنار اسکله می‌توانید تا حدود ۵ لیر، به برج برسید.

معرفی این جاذبه دیدنی استانبول در نیمانیا تی‌وی

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟