Loading Posts...

برگ برنده آمازون رو شد: تبلت ۵۰ دلاری

برگ برنده آمازون رو شد: تبلت ۵۰ دلاری

آمازون میخواهد رای هرکسی را که میگوید تاریخ مصرف  تبلتها در حال سپری شدن است بزند و آخرین خبری که از سوی آن منتشر شده است گویای همین حقیقت است.

در شرایطی که قیمت محصولات اپل بالا و بالاتر میرود و تبلتهایش بزرگتر و گرانتر میشوند، آمازون محصوص جدید خود را معرفی کرده است که قرار است تنها ۵۰ دلار (چیزی کمتر از ۲۰۰ هزار تومان) قیمت داشته باشد.

این تبلت فوقالعاده ارزان، کاملا قابل قبول است و ارزانترین محصولی است که در رقابت با رقبا و خود این شرکت تا به حال عرضه شده است.

عرضه انبوه چنین تبلتهایی که در بستههای ۶ تایی ۲۵۰ دلاری هم قرار است ارزانتر شود، به نظر میرسد میتواند تاثیری روی مسائلی مثل آموزش و کتاب بگذارد.

یک کارشناس نشر در گفتگو با پندار میگوید: «اینکه به قیمت یک کتاب، برای نمونه کتاب «مستطاب آشپزی» ما بتوانیم یک تبلت به همراه نسخه الکترونیکی چنین کتابی را داشته باشیم، باعث میشود کتابخوانی بسیار ارزانتر از حالا شود و به صنعت کتاب در کشورهایی مثل ایران هم که آمازون پشتیبانی رسمی ندارد تاثیرگذار باشد چه برسد به کشورهایی که خود آمازون به صورت مستقیم پشتیبانی میکند.»

او میگوید همهگیر شدن چنین تبلتهایی، باعث میشود نویسندگان بتوانند در قبال ناشرها دست بالاتری داشته باشند و اگر ناشرها نخواهند به شرایط قراردادهای آنها تن دهند، امکان عرضه کتابهایشان برای مخاطب بیشتری روی آمازون برقرار خواهد شد.

به گفته این کارشناس نشر، «از سوی دیگر، تاثیری که عرضه چنین محصولاتی در کشور خواهند داشت با توجه به احتمال رفع تحریم از سوی چنین سرویسهایی، مانند خبری که اداره پست از همکاری با آمازون منتشر کرد، باعث میشود سرویسهای فروش الکترونیکی کتاب که در حال حاضر قدمهای اولیه را در ایران برمیدارند، نیازمند تجدیدنظر در پلنهای اقتصادیشان باشند. اما این لزوما به معنی شکست آنها نیست.»

آمازون خبرهای دیگری هم البته منتشر کرده که در حاشیه چنین اتفاقی قرار گرفته اما خود اتفاقاتی مهم هستند.آمازون تبلتهایی با ضخامت ۷/۷ میلیمتر و کیفیت بالا ساخته که در دو اندازه ۸ اینچی به قیمت ۱۴۹ دلار و ۱۰ اینجی به قیمت ۲۲۹/۹۹ دلار به فروش میرسند و همین روزها میتوان آنها پیشخرید کرد.

همچنین یک نوع تبلت آن به عنوان تبلت نسخه کودکان است که ۲ سال گارانتی دارد، ۷ اینچی است قاب مخصوص کودکان دارد. و تنها ۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

همزمان با این محصولات، آمازون در حال حاضر سیستم عامل Fire OS 5 را هم عرضه کرده است.

Leave a Comment