پست‌های بیشتر ...

ترس دوست‌تان است نه دشمن‌تان!

ترس دوست‌تان است نه دشمن‌تان!

کی خوشش می‌آید از اتفاق‌های زندگی بترسد؟ از تاریکی ترسیدن، چرخاندن سر با ترس و لرز، نه واقعا کی نیاز به این احساس دارد؟

خب، می‌خواهیم به شما بگوییم که اتفاقا ترس لازم است. شما باید در زندگی‌تان بترسید. ترس برای رسیدن به زندگی مطلوب لازم است.

نمی‌دانیم که این را که گفته است، اما، «شجاعت هنگامی که ترس را احساس می‌کنید بیشتر از خود ترس در برابرتان قرار می‌گیرد.» در واقع فکر می‌کنیم این حرف درستی‌ ست. معتقدیم همگی‌مان را ترس هدایت می‌کند؛ یعنی این که ترس طبیعت زندگی‌مان است.

ترس در نزدیکی‌مان است؟ همه‌ی ما از این می‌ترسیم‌ که پیش از آنکه به زندگی مطلوب برسیم بمیریم. دیگر روش زندگی‌مان را دوست نداریم، دیگر کار دلخواه‌مان را انجام نمی‌دهیم و تنها منتظر مرگ هستیم چرا که از نظر خودمان چاره‌ی دیگری نداریم. این می‌تواند بزرگترین ترس در زندگی شخص باشد.

باید این را درک کنیم که طبیعت ما به گونه‌ای ساخته نشده که به راحتی پا به ناشناخته‌ها بگذارد. این دقیقاً کارکرد بدن‌مان است که می‌خواهد از خطرهای احتمالی حفاظت‌مان کند. اما می‌توان در ترس نیز عمل کرد. حتا زمان‌هایی که بسیار ترسیده‌ ایم بهتر است که به ترس خوش‌آمد گوییم، و قدرت را در دستان خود بگیریم. قدرت تغییر بزرگترین قدرتی ست که ما داریم.

پس به ترس خوش‌آمد گویید چراکه به طور طبیعی برای‌تان تغییر را به ارمغان می‌آورد. بدین معنا که شما را در جاده‌ای آرزوهای‌تان قرار می دهد. برای کمک نیز این چند مورد زیر را برای‌تان آورده ایم:

یک – پذیرش: زمان‌هایی را شناسایی کنید که بهتر است ترس را بپذیرید تا به آنچه دست یابید که از زندگی انتظار دارید. می خواهم زندگی پر چالش و پر دستاوردی داشته باشم. برای انجام این کار، باید کارهایی را انجام دهم که تا به حال انجام نداده ام. این کمی ممکن است شما را به وحشت بیندازد اما بسیار هیجان‌انگیز نیز هست. اگر بگذارید که ترس شما را در جاده‌ی آرزوهای‌تان متوقف کند، شما برای رسیدن به آنچه که می‌‌خواستید تسلیم ترس شده اید.

دوم – عملکرد: بدترین ترس در سرهای‌مان جای گرفته. یک قدم کوچک در مسیر آرزوهای‌تان می‌تواند شما را از این کرختی بیرون آورد. یک لیست از هر آنچه که می‌خواهید به انجام رسانید تهیه کنید. این لیست را برای کسی بخوانید که پیش از شما آن کارها را به انجام رسانده است. در مورد مطلب مورد علاقه‌یتان در اینترنت سرچی کنید و در مورداش بیشتر بدانید. عملکرد سبب می‌شود که تمرکز کمتری بر روی ترس داشته باشید.

سوم – ورزش: بیرون آمدن از ذهن و تمرکز بر روی بدن یک تمرین بسیار خوبی ست. هیچ چیز بهتر از داشتن یک تمرین بدنی مناسب برای بیرون آمدن از ذهن کارساز نیست. این کار سبب می‌شود تا شما کارهای‌تان را بهتر به انجام رسانید. دست‌کم در هفته، سه روز، نیم ساعت ورزش کنید.

چهارم – مدیتیشن: در زندگی‌های پرمشغله‌ی‌مان وقفه بسیار مهم است. کمی ساکن باشید. به صدای قلب‌تان گوش فرادهید. ده دقیقه مدیتیشن کمک می‌کند تا بیشتر پی بریم که انسان هستیم. بر روی تنفس‌تان تمرکز کنید و عضله‌های‌تان را روزی یکبار آرام کنید.

پنجم – خوش‌آمدگویی: در باورهای قدیمی آمده است که هنگام ترسیدن بهتر است به استقبال ترس برویم. لحظه‌ای به خودمان بگوییم «می‌دانم که ترسیدم، و به خاطر داشتن زندگی مطلوب به این ترس خوش‌آمد می‌گویم.» هنگامی که با ترس‌ها این چنین رویارو می‌شوید، ترس نیز پراکنده می‌شود. حتا بدون آنکه به طور دقیق بفهمید که برای چه ترسیده بودید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا با آرامش و راحتی بیشتری به سمت هدف‌تان سوق داده شوید.

هر زمانی که با ترس رویارو شدید و به حرکت‌تان ادامه دادید، شما هر روز شجاع‌تر می‌شوید و ترس کمتر به سراغ تان می‌آید. خرد همیشه در مشکلات به کمک‌مان می‌رسد. رویارو شدن با ترس معمولاً شروع تغییرهای بسیار جالب زندگی ست.

پس نترسید و به حرکت در جاده‌ی موفقیت ادامه دهید.

برای اطلاع‌ یافتن از مطالب بعدی، عضو کانال تلگرامی پندار شوید. برای عضویت در تلگرام پندار، لازم است تلگرام خود را روی گوشی به روز کرده باشید . سپس به این آدرس رفته و عضو کانال تلگرام شوید. 

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟