تغییر کاربری در شهر تهران، راهی برای کسب درآمد بیشتر

اگر میخواهید یک ملک مسکونی را که قابلیت تجاری شدن دارد، تغییر کاربری دهید. باید برای این کار در اولین مرحله، به شهرداری منطقه خود یا دفاتر خدمات شهرداری تهران مراجعه کنید.

تجاری کردن به معنای دریافت هزینه از طرف شهرداری تهران و سپس، اعطای اجازه راهاندازی کسب و کار برای مالک ملک است.

برای این منظور، پس از باز کردن پرونده و درخواست، باید منتظر ارزیابی باشید، پس از ارزیابی، رقم مشخص شده بر اساس متراژ به اطلاع شما رسانده میشود تا آنکه در صورت دارایی، هزینه را به صورت نقدی پرداخت کنید و امکان تاسیس مغازه و فروشگاه را داشته باشید.

اگر بخواهید برای منظور خاصی، در زمان خاصی ملک را به صورت بازه زمانی ویژه و محدود تجاری کنید، در حال حاضر اگرچه در برخی شهرهای دیگر امکانش هست، در تهران جواب منفی خواهید شنید. اما اگر بخواهید میتوانید به صورت قسطی ملک خود را تغییر کاربری داده و تجاری سازی کنید.

برای تجاری کردن (تغییر کاربری مسکونی به تجاری)، به صورت قسطی اگر باشد، باید یک سوم مبلغ مورد نظر را به صورت نقدی پرداخته و سپس برابر با مابقی آن از {{بانک شهر}} وام بگیرید. این وام به شیوههای مختلفی از ۶ ماه تا ۳۶ ماه قابل بازپرداخت خواهد بود.

با تغییر کاربری مسکونی/اداری به تجاری، ملک دارای قیمتی به مراتب بالاتر از روز پیش خواهد بود. حالا میتوانید آن را با قیمتی بالاتر اجاره داده، فروشگاه خود را تاسیس کنید یا حتی با قیمتی تازه و چندین برابر حالت پیشین، بفروشید.

راهنمایی و تجربه، و همچنین پرسش‌های خود را در کامنت‌ها بنویسید. تلاش می‌کنیم پاسخی برای آن‌ها بیابیم. 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز