پست‌های بیشتر ...

تمیز کردن خانه به روش افراد تنبل

تمیز کردن خانه به روش افراد تنبل

تمیز و مرتب کردن خانه عادتی ست برای بعضی‌ها و برای برخی‌ها مصیبت الهی. آیا شما هم در مرتب کردن خانه تنبل اید؟ حوصله‌ی جارو زدن ندارید؟ حوصله‌ی گردگیری نیز ندارید؟ نگران نباشید، در اینجا چند توصیه برای شما که حوصله‌ی تمیز کردن خانه را ندارید آورده ایم.

یک – هنر برس زدن

اگر لباس‌های‌تان کرک گرفته و یا خرده موهای حیوان خانگی‌تان روی لباس‌تان است، تنها کاری که می‌توان برای‌اش کرد به‌کارگیری برس‌های با چسب است. حتا با این برس‌ها می‌توانید پرزهای روی آباژور و کاناپه‌ی‌تان را بگیرید.

دوم – جاروبرقی اتوماتیک

یکی از مشکل‌ترین کارها برای تمیز کردن خانه جارو زدن است. بهترین گزینه جاروبرقی‌های روبات است که می‌تواند پاسخ‌گوی نیازهای‌تان باشد.

سوم – عادت مرتب کردن رختخواب

اول صبح تنها چند دقیقه وقت صرف مرتب کردن تخت‌تان بگذارید. زیاد وقتتان را نخواهد گرفت. اولین نشانه‌ی یک خانه‌ی مرتب تخت آن است. پس بهتر است که رختخواب‌تان را همان اول صبح مرتب کنید.

چهارم – ممنوع کردن کفش

در خانه با کفش راه رفتن سبب می‌شود که فرش و کف زمین باز کثیف شود و شما را به زحمت بیندازد. بهترین کار این است که در داخل خانه کفش را ممنوع کنید و از دمپایی‌های توی خانه استفاده کنید. همچنین در خانه‌ی‌تان یک جاکفشی تعبیه کنید تا از جمع‌شدن یک مشت کفش در خانه‌ی‌تان جلوگیری کنید.

پنجم – مرتب کردن خانه اتاق به اتاق

یکی از وحشت‌آورترین کارها تمیز کردن خانه است که همیشه نیز این کار را آخر هفته‌ها انجام می‌دهیم و همیشه نیز احساس دلسردی می‌کنیم. بهترین کار این است که خانه‌ی تان را به قسمت‌های کوچک تقسیم کنید. به عنوان نمونه، دوشنبه‌ها را به آشپزخانه اختصاص دهید، سه‌شنبه‌ها سالن غذاخوری، چهارشنبه‌ها حمام و توالت و غیره. با این کار سبب می‌شود که شما با آرامش بیشتری خانه‌ی‌تان را تمیز کنید و یک مزیت دیگر این است که همیشه خانه‌ی تان مرتب و تمیز به نظر می‌آید.

ششم – هواکش برای تهویه‌ی هوا

یک اتاقی که از تهویه‌ی مناسبی برخوردار نباشد انرژی‌تان را نیز به خود می‌گیرد. اتاق پر میشه از بوهای مختلف، کمی هوای اتاق دم می‌کند و نمی‌شود که هر روز نیز پنجره را باز کنیم. چرا که زمستان نیز نزدیک است و باز کردن پنجره نیز کمی دشوار است. پس بهترین کار تعبیه‌ی یک هواکش برای جابه‌جایی هواست. این کار سبب می‌شود که دیگر هوای نامطبوعی را استشمام نکنید.

هفتم – رقصیدن و آوار خواندن در حین خانه تمیز کردن

پیش از آن که شروع به تمیز کردن خانه کنید، بهتر است که آهنگی نیز برای خود پخش کنید. با این کار سبب می‌شود که شما همزمان در حین تمیز کردن خانه، خود را نیز با صدای موسیقی مشغول نگه دارید و گذر زمان را متوجه نشوید. به علاوه، تمیزی خانه سبب می‌شود که کالری نیز بسوزانید. برای ۳۰ دقیقه کار خانه تخمین زده شده که در حدود ۵۰ کالری سوخته می‌شود. حال آنکه برای ۱۰ دقیقه ظرف شستن ۲۰ کالری و برای تی زدن در ۳۰ دقیقه ۱۳۰ کالری تخمین زده شده. پس این بهترین فرصت برای شمایی‌ست که وقت ورزش کردن ندارید.

هشتم – کم‌کردن شلوغی‌های خانه

هنگامی که می‌گذارید خانه شلوغ به نظر آید، از اینکه حوصله‌ی‌تان برای مرتب کردن نمی‌آید تعجب نکنید. بی‌شک، داستان‌های خیالی در مورد پری‌هایی که در کارهای خانه شما را کمک می‌کنند دروغ است، پس بهتر است که وسایلی را جمع کنید که خانه را نیز شلوغ کرده است. برای این کار توصیه‌ی مان این است که مثلا پس از صرف غذا، ظرف‌های‌تان را همان موقع بشورید، سپس میزتان را تمیز کنید، مجله‌ها و روزنامه‌ها را پس از مطالعه سر جای خودشان بگذارید و … اگر به همین روال کارهای خانه‌ی‌تان را انجام دهید مطمئن باشید که دیگر کار زیادی برای تمیز کردن صرف نخواهید کرد.

برای اطلاع‌ یافتن از مطالب بعدی، عضو کانال تلگرامی پندار شوید. برای عضویت در تلگرام پندار، لازم است تلگرام خود را روی گوشی به روز کرده باشید . سپس به این آدرس رفته و عضو کانال تلگرام شوید. 

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

Show one comment

خرداد ۱۳, ۱۳۹۵
0

مقاله بسیار جالبی بود.

دیدگاه شما چیست؟