تولد جریان سوم در انتخابات شورای شهر تهران

در پی فهرست‌های اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان که هر دو به نسبتی با اعتراض هوادارانشان مواجه شده‌اند، گمانه‌های مختلفی مطرح شده که یکی از آن‌ها توسط فرشید مقدم، در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر، تشریح شده است. مقدم که به نظر می‌رسد به کمپین و فهرست شهر دیگر نزدیک است می‌خواهد که دوگانه اصلاح‌طلب و اصول‌گرا کنار گذاشته شود و روی «لیست سوم»‌ تمرکز شود. دلایل او در پی می‌آید. آیا با این دلایل موافقید؟

روی لیست سوم کار میکنیم، نه برای این که لیست امید خوب بسته نشده، ما دلیل دیگری داریم. به نظر من جریان اصلاحات همین است که میبینیم، با همه بدیها و خوبیهایش، لذا من تعجب نکردم اصلا که چرا چند نفر کاندیدای مستقل محبوب در جامعه مدنی وارد این لیست نشدند.

برای مثال آقای راغفر تفاوت فکری جدی با اصلاحطلبان موجود دارد. بنابراین امید بیش از حد به اصلاح طلبها نداشته باشیم و فراموش نکنیم که بخش بزرگی از جامعه همیشه ففط به طور تاکتیکی به اصلاحطلبان رای داده است.

الان هم در ریاست جمهوری شاید ناچار باشیم به کاندیدای آنها رای بدهیم اما در شوراها مجبور نیستیم. آنها همه جامعه را نمایندگی نمیکنند، حتی نصف جامعه را.

تحقیقات متعدد نشان میدهد بخش بزرگی از جامعه نه اصلاحطلبند نه اصولگرا. چه انتظاری است که از این بخش بخواهیم همیشه خودش را نفی کنند، خود را در جریانات اصلی حل کنند؟

به شخصا به گروههای اصلاحطلب تویصه میکنم به تصمیم شورای سیاستگذاری احترام بگذارند و به دنبال لیستهای موازی نروند. این کار غیر تشکیلاتی و آبروبری است. اما ائتلاف اصلاحطلباعتدالی ما را نمایندگی نمیکند، مدیریت شهری قالیبافی ادامه راه مدیریت شهری کرباسچی است اما ما به دنبال یک تغییر جهت اساسی برای احقاق حقوق شهروندان به شهریم.

با به خارج شدن از دوگانه اصلاحطلباصولگرا فکر میکنیم. و شوراها را یک فرصت میدانیم. شورا جای ۲۱ اصلاحطلب یا ۲۱ اصولگرا نیست. هر گروه به اندازه نوزنش در جامعه! ما بازی را به هم نمیزنیم. ما بازی خودمان را داریم.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز