جشن هنر شیراز، تلویزیون من و تو، سوت و کور شد؟

این طور که از برنامههای آن بر میآید، شبکه من و تو تصمیم گرفته است در دورانی که تعداد زیادی از کارمندانش به شبکه ایران اینترنشنال پیوستهاند دوباره خاطرهبازی را مد نظر قرار دهد.

با پخش مستند جشن هنر شیراز در روزهای گذشته، مشخص شد که بازخوردهای چنین برنامههایی دیگر مثل سابق نیست، زمانی که مستندهایی مانند از تهران تا قاهره یا رضاشاه و جشنهای ۲۵۰۰ ساله پخش میشد، فردای آن صفحات مجازی و شبکههای اجتماعی مملو بود از اظهارنظرهایی که البته بخش زیادی از آنرا دیدگاههای انتقادی تشکیل میداد. اما حالا یک روز بعد از پخش چنین برنامهای، هنوز مخاطب واکنشی عمده نشان نداده است.

این موضوع میتواند به چندین دلیل رخ بدهد. یکی از آنها کم شدن مخاطب آن باشد که برای این منظور آمار دقیقی در دسترس نیست اما دلیل موجهتر، توجه به عنصر شگفتی و آشناییزدایی است که در این مستندها وجود داشت اما اکنون مخاطب به این روایت از تاریخ، درست یا غلط، عادت کرده است.

از طرف دیگر، حضور علی‌آهنگر و همسرش، تیر نهایی این هفته برای شکار مخاطب خواهد بود. آن‌ها قرار است به عنوان المان کودکی یک نسل (علی کوچولو) به مرور برنامه‌های کارتونی دوران کودکی دهه شصتی‌ها بپردازند. 

نظر شما چیست؟

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز