پست‌های بیشتر ...

جکی کالینز، نویسنده‌ی «همسران هالیوود» در ۷۷ سالگی درگذشت

جکی کالینز، نویسنده‌ی «همسران هالیوود» در ۷۷ سالگی درگذشت

جکی کالینز نویسنده‌ی به‌نام انگلیسی-امریکایی در سن ۷۷سالگی بر اثر سرطان سینه درگذشت.
خانواده‌ی این نویسنده در بیانه‌ای به رسانه‌ها گفتند «امروز ما در غمی وصف‌ناپذیر اعلام می‌کنیم که مادر مهربان، پرشور و زیبای‌مان را از دست دادیم. جکی کولینز امروز بر اثر سرطان سینه در گذشت».
«او زندگی بسیار خوبی را با خانواده و دوستان سپری کرد و حتا با خوانندگان کتاب‌های‌اش که بالای چهار دهه است که کتاب‌های کولینز آنها را سرگرم کرده بود».
در آخر این بیانه‌ خانواده‌ی وی می‌گویند «او به‌راستی یک شخصیت الهام‌آمیز بود، یک پیشقدم در داستان‌ها تخیلی و نیروی خلاق برای زنان بود. او دیگر در لابه‌لای شخصیت‌های داستان‌های‌اش زندگی می‌کند اما با این همه دلمان برایش بسیار تنگ خواهد شد».
کالینز متولد ۴ اکتبر ۱۹۳۷ در شهر لندن بود. او در طول عمر حرفه‌ای‌اش ۳۲ رمان نوشت که همگی در زمان انتشار به فهرست پرفروش‌ترین‌های «نیویورک تایمز» راه پیدا کردند. تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون جلد از کتاب‌های این نویسنده در سرتاسر جهان به فروش رسیده و هشت اثر او اقتباسی برای فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیون و سینما بوده.
کولینز در مورد کتاب‌های‌اش می‌گفت «من یک داستان‌‌گو ام. من هیچ‌گاه یک نویسنده‌ی ادبی نبودم و هیچ‌گاه هم نخواستم به ظاهر وانمود کنم که یک نویسنده‌ی ادبی هستم».
در سال ۲۰۱۱ به مجله ی گاردین گفته بود «من از هیچ کس دلگرمی نمی‌گیرم. آنها فقط تو را به مدرسه می‌فرستند و هیچ کس به تو نخواهد گفت که چه‌گونه این کار را به انجام رساندی؟ من همیشه در درس ادبیات شاگرد اول بودم. و در بقیه درس‌ها از ۱۰۰ نمره‌ی دو می‌گرفتم».
رمان «همسران هالیوودی» پانزده میلیون نسخه فروش داشت و پس از آن یک سریال تلویزیونی با همین نام ساخته شد و به یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های امریکا بدل شد.

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟