پست‌های بیشتر ...

داستان «گاندو» واقعی بود؛ تکذیب تخیلی بودن سریال!!!

امینی گفت:مزدی که از مردم گرفتیم شگفت آور بود و این حاصل نکته ای است که اگر حرفی از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند‌.
پس از اتمام سریال موفق «گاندو» عوامل این مجموعه تلویزیونی جواد افشار کارگردان، مجتبی امینی تهیه‌کننده، وحید رهبانی، پندار اکبری، پیام دهکردی، مجید نوروزی، عرفان ابراهیمی و … در باکس تلفنی ۱۶۲ با مردم به گفت‌وگو کردند.

عومل و بازیگران سریال «گاندو» پس از گفت و گو با مردم در یک نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

مزدی که از مردم گرفتیم شگفت آور بود

جواد افشار در ابتدای این نشست با بیان اینکه احساس می کنم «گاندو» مجموعه ای بود که در همه ابعاد موثر واقع شد،گفت: من در روزهای ابتدایی گفتم که «گاندو» برای مردم است و مجموعه ای است که وابستگی به جایی ندارد و از همه عوامل دستگاهی که در کنار ما بودند، سپاسگزارم.

این کارگردان درباره حذف ناگهانی مرجان (سارا خوئینی‌ها) افزود: ما در قصه همه افراد را آوردیم تا به مایکل برسیم و رفته رفته با رسیدن به مایکل افراد را از کارمان حذف کردیم. ما برای اینکه زودتر به نتیجه تبادل و دستگیری مایکل برسیم باید بخش هایی را از قصه حذف کنیم. مرجان هم جزء کسانی بود که توانست از حلقه مایکل فرار کند اما شاید در پرونده دیگر پیگیری شده است.

افشار درباره ایفای نقش بازیگران در این سریال گفت: همه مردم از تک تک بچه‌های ما مثل وحید در نقش محمد و دیگر دوستانش استقبال کردند و حتی در تماس هایی که داشتند نگران ساخت سری دوم این سریال و حضور همین بازیگران در فصل دوم آن هستند.

امینی تهیه‌کننده این سریال بیان کرد: «گاندو» با تمام سختی ها و مشقت هایی که دوستان در جریان هستند به سرمنزل رسید. ما گاهی ذهنمان درگیر بود که کار چگونه پخش خواهد شد و حالا خیالمان راحت است که کار تمام شده است و سربلند شدیم.

وی ادامه داد: یکسال تحقیق و پژوهش این کار طول کشیده است و چندین بار بازنویسی شده است چرا که حساسیت ها داشتیم تا نگارش متن براساس آن شکل بگیرد. تمام پرونده ها واقعی بوده و کار براساس آن شکل گرفته است.

مزدی که از مردم گرفتیم شگفت آور بود

وی افزود: مزدی که از مردم گرفتیم شگفت آور بود و این حاصل نکته ای است که اگر حرفی از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند‌. بچه های سریال «گاندو» با تمام وجود به سریال پرداختند و این خلوص بچه ها به کام مردم نشست و کار دیده شد‌.

نویسنده«گاندو»: سریال براساس یک پرونده واقعی بود
پس از صحبت های کارگردان و تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «گاندو» آرش قادری نویسنده این سریال درباره این موضوع که ۸۰ درصد متن واقعی نیست، اظهار کرد: تیتری که از مصاحبه من منتشر شد واقعی نبود. ما کارمان بر اساس یک پرونده واقعی بود، اما ما برای درام و قصه مجموعه نیاز به داستان داشتیم. در پرونده جیسون رضاییان همه اتفاقاتی که شاهد بودید مو به مو رقم خورده است. ما چند پرونده واقعی داشتیم که باید آنها را با رابط و قصه به هم مرتبط می کردیم.

وی در ادامه بیان کرد: اگر بنا به تکذیبیه است من تکذیب می کنم و ۸۰ درصد از کار ما واقعی است و اگر آن ۲۰ درصد هم بیان نشده برای این است که شاید دیگر اجازه بیان کردن آن را نداشتیم.

نویسنده این مجموعه افزود: ما پنج نسخه بازنویسی و چیزی حدود ۵ هزار صفحه بازنویسی داریم.

جواد افشار ادامه داد: وظیفه یک نویسنده این است که کار را دراماتیزه کند، اگر قرار باشد مو به مو آن ساخته شود مستند تلویزیونی است، اما باید کار دارم داشته باشد‌.

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟