پست‌های بیشتر ...

درخواست تسلیم کردن رومن پولانسکی از سوی دادگاه رد شد

درخواست تسلیم کردن رومن پولانسکی از سوی دادگاه رد شد

دادگاه لهستان روز جمعه درخواست آمریکا برای تسلیم کردن رومن پولانسکی را رد کرد.

پولانسکی ۸۲ ساله متهم به کودک آزاری ست. با توجه به گفته‌ها، در سال ۱۹۷۷ در کالیفرنیا پولانسکی در خفا مرتکب به کودک آزاری شده بود.

داریوژ مازور، قاضی دادگاه کراکوف، درخواست آمریکا را برای استرداد پولانسکی بی‌اعتبار خوانده است.

پولانسکی هنگام صدور حکم در دادگاه حضور نداشت و وکیل وی، یان اولشوسکی علت حضور نداشتن این فیلم‌ساز را در دادگاه بنا به «علت‌های احساسی و عاطفی» ذکر کرد.

یان اولشوسکی به رسانه‌ها گفت «این درخواست تنها با رای دادگاه امکان پاسخ‌دهی داشت… از این نتیجه بسیار خرسندم، این سینماگر توانست در حضور رسانه‌ها تبرئه شود. تلاش‌های بسیاری نیز برای رد این درخواست کردم، که سبب شد هم سلامت خودم و هم خانواده‌ام را به خطر اندازد.»

رومن پولانسکی در ۱۵ آوریل ۱۹۷۷ با شکایت پدر و مادر خانم گایمر دستگیر شد. او به جرم خود در دادگاه اقرار کرد که به دنبال این اقرار سه ماه زندانی شد. اما پس از گذشت ۴۲ روز با وثیقه آزاد شد و بی‌اجازه‌ی مقامات قضایی در ۳۱ ژانویه ۱۹۷۸ از آمریکا به فرانسه پرواز کرد. او از آن پس دیگر به آمریکا سفر نکرده.

او سال پیش برای ساخت فیلم تازه‌اش به لهستان سفر کرد که با این سفر آمریکا درخواست استرداد او را به دادگاه این کشور ارائه کرد.

سال پیش نیز در گشایش موزه‌ی ورشو، پلیس آمریکا به همکاری پلیس لهستان اقدام به دستگیری او کردند، که در نهایت به بازجویی پولانسکی توسط دادستان شهر کراکوف ختم شد و بازداشت نشد.

برای اطلاع‌ یافتن از مطالب بعدی، عضو کانال تلگرامی پندار شوید. برای عضویت در تلگرام پندار، لازم است تلگرام خود را روی گوشی به روز کرده باشید . سپس به این آدرس رفته و عضو کانال تلگرام شوید. 

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟