رودی بختیار، انوشه انصاری و لیلا فروهر، مسئولان کمیسیون آمریکایی نوروز!

یک کمیسیون به سفارش آمریکا برای نوروز تشکیل شده است که نماینده‌ آن از آمریکا، یک روزنامه‌نگار خارج رفته ایرانی است. این کمیسیون جهانی، از ۱۹ کشور تشکیل شده است و ریاست آن را یک ایرانی-آمریکایی به نام گیسو کیان برعهده دارد.

[wp_ad_camp_2]

کمیسیون آمریکایی-جهانی نوروز را جرج بوش، رئیس جمهور اسبق ایالات متحده و همسرش لورا بوش تاسیس کردند تا بر اساس آن‌چه ادعا کرده بودند در حوزه سلامت، آموزش، محیط زیست و توسعه مناسبات فرهنگی با ملل مختلف جهان ارتباط داشته باشد.

پس از آمدن اوباما، این کمیسیون فعالیت‌هایش را باز هم گسترش داد و در سال ۲۰۱۰ کنفرانسی برگزار کرد. این نهاد آمریکاساخته، بسیاری از برنامه‌هایش را در کنگره آمریکا برگزار می‌کند که در واشنگتن پایتخت این کشور قرار دارد!

از اعضای این کمیسیون، می‌شود به لیلا فروهر، بازیگر ایرانی، انوشه انصاری که دیروز جایزه اسکار را به نمایندگی از اصغر فرهادی دریافت کرد و افرادی مانند احمد کریمی حکاک عضو آن هستند.

رودی بختیار، کسی است که ۲۴ فوریه، در سفارت ترکیه در واشنگتن با همراهی سفیر، نماینده تازه این کمیسیون شده است.

رودابه بختیار از پدر و مادری ایرانی، ولی در فرزنو در کالیفرنیا متولد شده و خبرنگار سی‌ان‌ان بوده است و یک بار جایزه امی را هم به خاطر برنامه اتاق خبر سی‌ان‌ان دریافت کرده است. کارشناسی زیست‌شناسی دارد و تحصیلات نیمه‌کاره‌ای در رشته دندان‌پزشکی دارد. او از نزدیکان دربار در پیش از انقلاب بوده است.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز