پست‌های بیشتر ...

سریال دراکولا قسمت چهارم | سریال دراکولا قسمت ۴

سریال دراکولا قسمت چهارم | سریال دراکولا قسمت ۴

یک مهران مدیری تکراری، ویشکا آسایش بامزه، سیما تیراندازِ خلاق، و یک جناب خانِ صوتی. تمام بضاعت سریال دراکولا همین‌قدر است. همان‌طور که به نظر نمی‌رسد سناریوی چندانی درکار باشد. بعد از نزدیک به ۵ هفته از آغاز این سریال می‌شود داستانش را در چند خط خلاصه کرد:

یک مرد پولدار، یک مردِ پیشکار، یک همسر خنگ و مرفه، و یک معشوقه موازی برای او. در شبِ تولد مرد پولدار، او گم می‌شود و گفته می‌شود هلیکوپتر او سقوط کرده و خودش خاکستر شده. او تبه‌کار است و از ماینینگ بیت‌کوین در زیرزمین، تا خیریه‌های کودکان و البته سایت بت، به واسطه پسرش فعالیت می‌کند. یک مردِ  پارسی‌دوستِ زن‌باز، یک معاشرِ دزد، و تعدادی زن حسود هم در اطراف داستان پرسه می‌زنند.

حالا اما این ویدئو می‌خواهد به شخصیت زن‌های سریال بپردازد. مستاصل، اشک‌ریزان، نگران، پول‌پرست، و به شدت خنگ. تا آن حد که وقتی هووی ویشکا آسایش در مقابلش در اداره آگاهی مشغول گفتگو درباره همان شوهر اوست، هیچ کدام بو نمی‌برند.

سیما تیرانداز، بخیل، بدون دانش، بی‌پرنسیب، اندیشه فولادوند، در نقشی به شدت اغراق شده اما عجیب که دیرتر به داستان وارد شده. گلاره عباسی در نقش فردی حاشیه‌ای.

به نظر نمی‌رسد بتواند حتی مثل هیولا مخاطب را با خود بکشد، از این نظر شاید بسیار شبیه به پروژه سریل ناموفقی مثل ویلای من باشد. اگر همان جنجال‌های مربوط به حضور حیوانات حیات وحش را هم در خانه مجلل آن کنار بگذاریم دیگر چندان چیزی نمی‌ماند که درباره‌اش حرف بزنیم، مگر آن‌که باز بحث حضور آثار خوانندگان بی‌نوای مهاجرِ اجباری مثل ویگن را باز کنیم و استفاده انحصاری‌ای که مهران مدیری قرار است در این میان برای جیب خود بکند، چون به اعتبارش ذره ‌ای نمی‌افزاید که حتتی آن ر خرج می‌کند.

دراکولا نه طنزی اجتماعی سیاسی‌است و از نظر فنی قابلیت‌های زیادی به نمایش گذاشته است. به هر موضوعی یک ناخنک میزند. آقازاده‌ها، سوء استفاده از بنگاه‌های خیریه، فساد پشت سلبریتی‌ها، بیت‌کوین، شرط‌بندی و همه این‌ها می‌تواند لحظه‌هایی ما ر به عنوان مخاطب درگیر خود کند اما تمسخر، تمسخر و تمسخر، شاید معنایش هزل  یا هجو باشد و البته ساختن آن، به شرط سالم بودن سرمایه حق هم کارگردانی است، اما طنز نیست، به ویژه که طنز او داعیه انتقادی اجتماعی هم داشته باشد.

در سریال گیسو با شخصیت، کاراکتر و نقش‌های پخته‌ای مواجه نیستیم. افراد تنها با یک فیگور قرار است ما را بخندانند. دراکولا در حقیقت هیولایی شده که اعتبار و وجهه بازیگرانش، کارگردانش و فیلمنامه نویسی مثل پیمان قاسم‌خانی را هم می‌برد. کش‌دار و حوصله‌سر بر، خسته کننده که ظاهرا تنها پیروز آن، فرهاد اصلانی است که در این سری از سریال، کنار رفته است و آبروی خود را خریده است.

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟