پری سیما در گوشه ی حیاط با بغض به انیس ابراز محبت می کند و می گوید با یک پروفسور سوئیسی حرف زده تا پاهای او را معالجه کند. سپس می گوید که فردوس قصد دارد همه چیزشان را از چنگشان دربیاورد و همه را، حتی نوه هایش را هم از خانه بیرون کند. انیس می گوید که فردوس چنین کاری با نوه هایش نمی کند. اما پری سیما می گوید که فردوس به شدت از او متنفر است و هنوز هم به خاطر مرگ طاهر او را مقصر می داند و خشم و کینه اش بدون انتقام گرفتن از او فروکش نخواهد کرد. انیس کم کم به یاد می آورد که فردوس بعد از مرگ طاهر به او گفته بود: «سهم غلومی از اون طلاهایی که بهش دادی طناب داره. سهم برادرت آوارگی و در به دریه اما سهم تو از هم بیشتره، لب چشمه میشینی و از تشنگی می میری. » انیس اشک می ریزد و حرف های فردوس را تکرار می کند. پری سیما می گوید: «غلط کرده! مگه من میذارم؟ اگه چشمه ای هم باشه مال تو و دختراته. » صحبت های او حرف های دیگر فردوس را به یاد انیس می آورد. پری سیما به انیس می گوید که فردوس را خواهد کشت و بعد از مرگ او دو ماه فرصت پیدا می شود که قبل از پیدا شدن ستایش و بچه هایش برای گرفتن ارث و میراث، همه چیز را بفروشند. انیس می ترسد و سکوت می کند.

حمید به خانه ی زینل و اسد پاپتی می رود و برای کشتن فردوس آنها را راضی می کند. سرگرد که حمید را همیشه تحت تعقیب دارد خبر این دیدار را به جناب سرهنگ می دهد اما نمی داند حمید با زینل و اسد چه کار داشته است.

پری سیما و حمید نمی دانند چگونه و توسط چه کسی فردوس را به مکانی بکشانند و کارش را تمام کنند. بعد از مدتی فکر کردن، پری سیما آدرس زنی را به حمید می دهد و می گوید: «خودشه! یه لات بی سر و پا که حاضره به خاطر پول هرکاری کنه و فردوس باورش داره. » حمید به آن آدرس می رود و زیور را پیدا می کند. زیور که کلی بدهی دارد و برای گذر زندگی به جیب بری رو آورده، وقتی می فهمد که پری سیما می خواهد او را ببیند خیلی ذوق زده می شود و سریع آماده می شود تا همراه حمید به دیدنش برود. زیور به محض دیدن پری سیما به خاطر مرام و معرفتش و این که هنوز او را فراموش نکرده تشکر می کند و بعد از کلی چاپلوسی در حیاط خانه، انیس را هم می بیند و کنار او می نشیند. پری سیما ابتدا به او می گوید که تمام بدهی هایش را پرداخت خواهد کرد سپس برای صحبت های خصوصی با او به آشپزخانه می رود.

IC1

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز