فردوس که از مرگ پسرش بی خبر است هوس کباب سلطانی می کند و همراه حاجی و محمد به رستوران می رود. او با اشتها غذایش را می خورد و در همین حین یاد کارهای صابر می افتد و از بی معرفتی او گله می کند. او می گوید:« الان صابر باید منو از زندون بیرون می آورد. اما پسره ی حیف نون بچه ننه ی بی لیاقت…» حاج یوسف حرف او را قطع می کند و با بغض می گوید:« نگید آقا فردوس. بی زحمت نگید.» فردوس متوجه می شود که اتفاق بدی افتاده پس ماجرا را می پرسد وبعد از با خبر شدن ازکشته شدن صابر، مات ومبهوت به کلانتری می رود ودر این باره پرس وجو می کند. سپس به مسافر خانه برمی گردد و از محمد می خواهد که تنهایش بگذارد. وقتی محمد از اتاق خارج می شود، فردوس گریه می کند و از امتحان های پی در پی خداوند گله می کند.

ماموران برای رسیدگی به پرونده به خانه ی صابر می روند و پری سیما ودخترها را در حال گریه و زاری می بینند. پلیس درباره ی صابر سوالهایی می پرسد و پری سیما در حالی که گریه می کند باخونسردی پاسخ می دهد. او در جواب به اینکه آیا صابر با کسی اختلاف یا دشمنی داشت، می گوید:« فقط نمی دونم اسمش رو میشه اختلاف گذاشت یا نه. اما با پدرش یه چند وقت پیش بگو مگوی مختصری داشت.»

ماموران برای تحقیق این بار سراغ فردوس می روند. او می گوید که اتفاقاتی که برای صابر افتاده اصلا با ویژگی های او جور نیست و توضیح می دهد:« پسر من غروب نشده تو خونه ست. پشت احمد آباد مستوفی رو هم اصلا نمی شناسه.» در ادامه می گوید که صابر اگر یک دشمن داشته باشد آن دشمن زنش است. هم چنین او نحوه ی مرگ صابر را از ماموران می پرسد و از تصور اینکه پسرش درد زیادی کشیده بسیار غصه می خورد.

فردوس در مراسم خاک سپاری حاضر می شود اما زود از آنجا می رود و در گوشه ای با بغض به حاج یوسف می گوید:« با صابر خوب تا نکردم. حسرت خنده ی من به دلش موند. نشد یه دفعه بهش بگم باریکلا، درست می گی حق با توئه. واسه صابر کم گذاشتم.» او بعد از پایان مراسم سر خاک صابر می رود و در حالی که گریه می کند می گوید:«من اگه حقی به تو داشتم بخشیدم پسر. از ته دل بخشیدم. تو هم اگه کم و کسری  خطایی دیدی منو ببخش پسرم.»

فردوس چند روزی غذا نمی خورد و بی خبر و به تنهایی مدام بیرون می رود. محمد نگران این حال او می شود و این موضوع را با مادرش درمیان می گذارد. وقتی هوا تاریک می شود ستایش آژانس می گیرد تا به مسافر خانه برود و فردوس را به خانه ی خودشان بیاورد.

IC1

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز