شهر دیگر، کمپین انتخاباتی مبتنی بر ناامیدی؟

شهر دیگر، کمپین تازه انتخاباتی است که سایت آن راهاندازی شده ولی کاندیدایی معرفی نکرده است.

تلاش مدیران این کمپین، ظاهرا تاکید روی «بد بودن تهران برای زندگی» و «هراس فردایی بدتر»‌است. هر دو واژه بار منفی دارند و به جای اقناعی، سلبی به نظر میرسند. تاکید  در متنهای آن بر عدم امنیت فعلی در شهر تهران است، برای مثال پیادهرو ها را میدان جنگ چوب به دست های شهرداری میداند و از دستفروشان حمایت میکند.

آنها از رای ندادن یا رای دادن به گروههای دیگر جز خودشان به عنوان «تن دادن» یاد میکنند. و میگویند باید «راهی جدید انتخاب کرد.»

در حقیقت به نظر میرسد کمپین شهر دیگر، در پیِ فردای بهتر نیست، یک ایده محافظهکارانه است که تنها میخواهد با تاکید بر بدی شرایط، بی آنکه وعده عملی و ملموس بدهد، شهروندان را تشویق به رای دادن کند. کاری که حتی اگر نتیجه بخش هم باشد، احتمالا در دراز مدت، نمیتواند عملی قابل دفاع باشد.

آنها حتی در صفحهای که به معرفی خود پرداختهاند از شورای شهر به عنوان «همین شوراهای ضعیف» یاد میکنند.

سایت شهر دیگر می‌نویسد فعالیت این سایت، در شبکههای اینستاگرام، فیسبوک، توییت رو تلگرام صورت میگیرد و به زودی کاندیداهایش را معرفی خواهد کرد. اما هنوز شبکه‌های اجتماعی آن به طور کامل فعال نشده‌اند.

آنها خواستار به رسمیت شناخته شدن دستفروشی در شهر، و ایجاد شبکه ارتباطی بین دستفروشان و مشاغل خانگی و کارگاههای تولید کوچک هستند و هدف دیگری هنوز اعلام نکردهاند.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز