'فرمان ترامپ در مورد ممنوعیت ورود با قوت تمام اجرا می‌شود'

{{دونالد ترامپ}} که با بخشنامه و فرمان اخیر خود، جنجالهای تازه ریاستجمهوریاش را استارت زده است، قصد عقبنشینی از این تصمیم «غیرمنطقي» خود را ندارد و در یک رفتار مقابلهای نسبت به تظاهرکنندگان نیویورک، وزارت امنیت داخلی آمریکا بیانیهای صادر کرده است و میگوید این اتفاقات «بر اجرای کلی این فرمان تاثیری نخواهد داشت.»

شب گذشته، وکلا، مردم علاقمند به حقوق مهاجران و دیگرانی در فرودگاه نیویورک جمع شدند و به این حکم اعتراض کردند، در مقابل یک دادگاه نیویورکی این قانون را لغو کرد.

حالا وزارتخانه تحت اختیار ترامپ، وزارت امنیت داخلی آمریکا میگوید «فرمانهای رییسجمهوری همچنان به قوت خود باقی خواهند ماند. سفرهای ممنوعه، ممنوع باقی خواهند ماند و دولت ایالات متحده این حق را برای خود محفوظ میداند که ویزاهای صادر شده را هر زمان که امنیت ملی یا امنیت مردم ایجاب نماید، لغو کند».

حکم دادگاه نیویورک، اخراج هر پناهندهای را که تقاضایش پذیرفته شده، منع کرده است.

به عبارت دیگر، این حکم بیشتر در مورد کسانی صدق میکند که با ویزا، گرین کارت یا پناهندگی در فرودگاههای آمریکا سرگردان بودهاند و نه کسانی که در خارج از آمریکا هستند.

در ایران {{ترانه علیدوستی}} نسبت به این قانون اعتراض کرده است و برخی از تظاهرکنندگان هم تصویر اصغر فرهادی، که فیلم او به اسکار ۲۰۱۷ راه یافته است را بر دست داشتند.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه ایران به ایرانیان توصیه کرده‌ است قبل از سفر به آمریکا مطمئن شوند که می‌توانند به این کشور وارد شوند. این بیانیه، فرمان ترامپ را «هدیه‌ای به افراط‌گرایی» دانسته که در تاریخ ثبت خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز