لیلا ارشد، کاندیدای شورای شهر تهران را بیشتر بشناسیم

لیلا ارشد، از جمله افرادی است که با کاندیداتوری خود در شورای شهر تهران و تایید شدن، عدهای را مجاب به رای دادن کرده است. او که مدیر و بنیانگذار یک خیریه به نام خانه خورشید است، از این نظر، رایدهندگان را به یاد یکی از اعضای فعلی شورای شهر، یعنی فاطمه دانشور میاندازد که او هم اگرچه بیشتر به چهرهای اقتصادی اشتهار دارد اما دارای یک خیریه نیز هست.

خانه خورشید، همان موسسه ای است که در دروازه عار و شوش، از سال ۸۵ تاکنون، بیش از ۹۰۰ نفر از زنان را پذیرش کرده ودر حال حاضل هم هر روز از ۱۰۰ زن و ۲۵ کودک آنها در آن مکان پذیرش میشوند.

موسسه تحت اختیار لیلا ارشد، هدفش را ارتقاء کیفیت زندگی زنان مصرفکننده مواد مخدر، دارای رفتارهای پرخطر و فاقد سرپناه میداند و برای افزایش دسترسیهای آنها، کاهش آسیبهای مرتبط با این قشر و حمایتهای اجتماعی و توانمندسازی آنها تعیین کرده است.

لیلا ارشد و دوستانش در سال ۱۳۷۰ از جمله نخستین گروههایی بودند که بحث کودکان خیابانی را مطرح کردند و تلاشها در این زمینه آغاز شد. او میگوید که چیزی که مهم است این نکته حائز اهمیت است که صدای گروه هدف باشند و از این فرصتها استفاده کرده تا مسائل آنها را طرح کنند.

لیلا ارشد که خود را حالا آماده پیروزی و موفقیت در انتخابات شورای شهر کرده است، تعریفی از مدیر موفق دارد که شامل کسانی میشود که هم به منافع گروه هدف و هم به منافع همکارانش فکر کند. او از شرایطی که در آن امکان تفریح و شادی نیست گلایه دارد و میگوید دوست دارد محیط را به یک محیط شاد تبدیل کند.

این کاندیدای تایید شده انتخابات شورای شهر تهران در سال ۱۳۹۶، سطح طبقاتی اعتیاد را در حال حاضر رسیده به طبقات بالای جامعه میداند.

این مددکار معتبر اجتماعی، میگوید سالها پیش، معتادان ژنده پوش بودند اما اکنون با معتادانی روبرو هستیم که لباسهای خوب میپوشند و گاهی خوشتیپ هستند. به گفته او مساله نگران کننده در نتایج پیمایش ملی شیوع شناسی اعتیاد این است که میزان مصرف چند ماده همزمان با هم رو به گسترش بوده و مصرف الکل نیز بیش از حد انتظار است.

شورای شهر تهران در انتظار اعضایی چون لیلا ارشد است؟

او قصد کرده وارد انتخابات شورای شهر تهران شود و نام لیلا ارشد را وارد خیابان بهشت کند.


لیلا ارشد از سوی دیگر، مدیرعامل نخستین مرکز گذری کاهش آسیاب اعتیاد زنان هم هست ولی میگوید مساله اعتیاد زن،تابویی است که سدی برای راه درمان اعتیاد زن محسوب میشود و شرم آنها و ترس از خانوادهها، مانع مراجعه زنان به مراکز ترک اعتیاد است.

نکته دیگری که لیلا ارشد را نگران کرده است، سطح پایین آمده اخلاق در جامعه است و سودجویانه عمل کردن مدیران. او روراستی و شفافیت را لازمه کار میداند و به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از کودکان کار، میخواهد سهمی از فعالیتهای مفیدتر و کاراتر را از درون شورای شهر دنبال کند.

قبلی «
بعدی »

بدون دیدگاه

  1. پینگ بک: یک پوستر برای لیلا ارشد، یک سوال از نظر قانونی - تهران
  2. پینگ بک: حامیان لیلا ارشد و حسین راغفر هم توییتر را برگزیدند - تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز