ماجرای ساخت اتوبان برای امام زمان (عج) چه بود؟

یادداشتی که حمید رسایی در شماره شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ هفته‌نامه ۹ دی منتشر کرده است به یکی از شایعات مربوط به دوره رئیس‌جمهوری پیشین، محمود احمدی نژاد پرداخته است. این یادداشت را می‌خوانیم:

اخیرا آقای غلامعلی رجایی که معمولا با سنجاق کردن خود به آقای هاشمی رفسنجانی، تلاش می کرد تا مطرح باشد و سر زبان ها، در خاطره ای به نقل از آن تازه از دنیا رفته، گفته است: «آیت الله نقل می کرد، روزی به محضر رهبری انقلاب رسیدم. دیدم که ایشان می خندند. علت را جویا شدم. فرمودند قبل از شما احمدی نژاد اینجا بود. می‌گفت به من اجازه بدهید تا از فرودگاه امام خمینی (ره) تا جمکران یک اتوبان بزنم. دلیل اش هم این بود که می گفت زمانی که حضرت امام زمان (عج) ظهور کردند در ترافیک اتوبان قم گیر نکنند.»

[wp_ad_camp_2]

اولا: ناقل این خاطره مضحک (غلامعلی رجایی) از حواریون و شاگردان هاشمی رفسنجانی است. از طرفی هاشمی خود، استاد زبردستی در نقل خاطره های جعلی از زبان امام (ره) بود از جمله خاطره مخالفت امام خمینی (ره) با شعار مرگ بر آمریکا که با واکنش های متعددی مواجه شد. حالا اگر چنین شاگردی از چنین استادی، چنین خاطره ای نقل کند، جای سئوال و تعجب دارد؟

اینکه برخی توقع دارند تا مثلا جایگاهی مانند دفتر رهبر انقلاب، چنین مواردی را تکذیب کنند، به عقیده نویسنده این سطور، توقع بی جایی است. بدیهی است که وقتی ناقل بی اعتبار یک خاطره از فردی که برای بیان آن خاطره هیچ وجاهتی ندارد، خاطره ای نقل کند که مرغ پخته هم به مضمون آن می خندد، تکذیب آن، خودش نوعی وجاهت دادن به کذب است.

ثانیا: محض اطلاع آقای غلامعلی رجایی که ظاهرا سال های خیلی دراز است که به شهر قم سفر نکرده و از راه های ارتباطی آن خبر ندارند، عرض می کنم که از فرودگاه امام خمینی (ره) تا قم اتوبانی دارد که انتهای آن، یک خروجی به شهر قم و یک خروجی هم به اتوبان کاشان – اصفهان دارد که این اتوبان نیز از کنار جمکران می گذرد. بنابر مثل گذشته برای زیارت جمکران ترافیکی ایجاد نمی شود.

ثالثا: در داخل شهر قم نیز از حرم حضرت معصومه (س) یک بزرگراه مستقیم چند بانده به مسجد مقدس جمکران ساخته شده که طراحی آن در دولت آقای هاشمی رفسنجانی صورت گرفت که وزیر کشور ایشان هم آقای بشارتی و مدیریت اجرای آن را کرباسچی وقتی شهردار تهران بود به عهده داشت البته اطرافیان شهردار تکنوکرات که از رانت اطلاعات برخوردار بودند، در یک فاصله زمانی معین و محدود، از همان ابتدا شروع به خرید املاک و زمین های مردم بیچاره ای کردند که در مسیر این بزرگراه زندگی می کردند.

با انتشار خبر ساخت چنین بزرگراهی، قیمت زمین های این محدوده و بخش های دیگر در قم یک شب چند برابر شد، آقایانی گه به ثمن بخس آنها را خریده بودند، بعدها به چندین و چند برابر آنها را فروختند و خوردند و بردند و به آلاف و الوف رسیدند و این مردم بودند که بیچاره شدند.

اما این طرح نه در دولت هاشمی عملیاتی شد و نه در دولت خاتمی اجرایی شد بلکه 9 سال بعد وقتی دولت احمدی نژاد روی کار آمد، توانست وضعیت اسفباری که حاکم براین محلات قم بود را پایان دهد و طی چند سال، این زخم کهنه شهر قم را درمان کند و بلوار پیامبر اعظم (ص) افتتاح شود.

حال اگر رئیس دولتی، طراحی اتوبانی برای تردد امام زمان داشته، رئیس دولت امیرکبیر شما و دستیار ویژه اش کرباسچی بوده است نه دولت آقای احمدی نژاد البته با این فرق که امام زمانی که ما منتظرش هستیم و حتما برای ظهورش راه باز می کنیم، به دنبال عدالت است نه مانور تجمل و رانت و کلاه گذاشتن سر مردم و چپاول جیب مستضعفان…

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز