پست‌های بیشتر ...

ماه‌نورد و زباله‌دانی؟!

ماه‌نورد و زباله‌دانی؟!

مردم چیزهای باارزش‌شان را گاهی به دور می‌اندازند … اما ماه‌نورد را چی؟ این عجیب‌ترین چیزی ست که تا کنون شنیده ام. اما مثل این که بعضی‌ها این کار را می‌کنند.

ماه‌نوردی، مانند ماه‌نوردی که در تصویر بالا دیده اید، که اولین بار توسط فضانورد ورنر ون بروان هدایت شد، بنا بر گزارش مادربورد ، به یک زباله‌جمع کن در آلاباما فروخته شده است.

این دستگاه توسط بروان برای فضاپیمای مرکزی مارشال ساخته شده بود. اما این مدل برنده‌ی ناسا نبود و نقش بسیار کمی نیز در فرستادن آپولو ۱۷ در سال ۱۹۷۲ به ماه داشت.

boeing-rover

البته، این ماه‌نورد درست شبیه به ماه‌نورد اصلی نیست، اما این زباله‌ جمع‌کن، که هویت‌اش نیز ناشناس است، برای اینکه تاریخچه‌اش را می‌دانست این ماه‌نورد را خریداری کرد.

مشخص است آنچه که از این ماه‌نورد باقی مانده تکه‌های فلز و چهار تا چرخ است. به نظر می‌رسد که آنتن هدایت‌کننده‌اش بر روی ماشین نباشد، که با آن آنتن، راننده می‌توانست هدایت ماشین را کنترل کند.

رابرت پرل‌من، ادیتور کالکت‌اسپیس، به ماشابل گفت: «دست‌کم می‌توانست از نظر زیبا‌شناسی نگه داشته شود، تا نمادی از پیشرفت‌های فرستادن آپولو به ماه در موزه یا یک جای مرتبط‌تر دیگری باشد.»

همچنین به نظر می‌رسد ناسا موقعیت این ماه‌نورد را یافته است. این زباله جمع‌کن به مادربورد گفته است که نمایندگان ناسا به او همه چیز پیشنهاد داده اند جز پول برای گرفتن این ماه‌نوردی که در حدود ۲۵ سال است به دنبال‌اش می‌گردند.

lunar-rover-2

پس چه بلایی سر این ماشین می‌آید؟ مثل این‌که صاحب کنونی‌اش، این زباله‌ جمع‌کن، قصد فروش‌اش را دارد. فقط باید اول با وکیل‌اش صحبت کند.

بنا به پرل‌من، ارزش تاریخی این دستگاه بیشتر از ارزش مادی‌اش است. او گفت: «می‌توان تصورش را کرد که برای میلیون‌ها دلار این دستگاه به فروش برسد، اما همه‌چی بستگی به پروموت‌های حراجی دارد.»

برای اطلاع‌ یافتن از مطالب بعدی، عضو کانال تلگرامی پندار شوید. برای عضویت در تلگرام پندار، لازم است تلگرام خود را روی گوشی به روز کرده باشید . سپس به این آدرس رفته و عضو کانال تلگرام شوید.

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟