محسن هاشمی می‌گوید تهران را مرکز همایش‌های بین‌المللی می‌کند

محسن هاشمی در دیدار با اهالی مطبوعات گفته است که یکی از شاخصه‌های شهر بین‌المللی داشتن مطبوعات بین‌المللی است که متأسفانه این موضوع را در تهران نداریم. در تهران رسانه‌ای وجود ندارد که وقتی مطلبی می‌نویسد اثر جهانی بگذارد.
او همچنین بیان کرده متأسفانه مطبوعات کشور با وجود داشتن افراد شجاع و بادرایت، به دلیل نوع رفتار مسئولان نمی‌توانند وظیفه بین‌المللی خود را درست انجام دهند.
به نظر هاشمی رفسنجانی، لازم است رسانه‌ها از ارگان‌ها علی‌الخصوص شهرداری تهران شفافیت بخواهند. مطبوعات باید تخصصی شوند تا بتوانند مسائل کشور را براساس تخصص ویژه خود دنبال و نقد کنند.
محسن هاشمی از برنامه تیم خود برای شهر تهران می‌گوید: بسیاری از کشورها به دلیل امنیتی که توانسته‌اند ایجاد کنند نهادهای بین‌المللی را در خود جا داده‌اند و اکثر مراسم‌ها در آنجا برگزار می‌شود. چرا نباید در تهران مراسم‌ها و مذاکرات مهم بین‌المللی برگزار شود؟ برگزاری گردهمایی‌های بین‌المللی از دیگر شاخصه‌های شهر بین‌المللی است که متأسفانه به دلیل بعضی تنگ نظری‌ها بسیاری حاضر نمی‌شوند به ایران سفر و مراسم بین‌المللی را در تهران برگزار کنند. در صورتی که اسلام این را نمی‌خواهد ؛ اسلام دین آزادی است.
عکس از: ولی‌الله سابقی سارویی، ایران ایمیجز

قبلی «
بعدی »

بدون دیدگاه

  1. پینگ بک: محسن هاشمی می‌گوید تهران را مرکز همایش‌های بین‌المللی می‌کند - پندار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز