مرتضی‌طلایی: چند لیستی آسیب می‌زند

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امروزه جوانان انتظار دارند مسئولان در رفع مشکلات‌شان تلاش و دولتمردان به وضعیت زندگی‌شان رسیدگی کنند.
به گزارش ایسنا، مرتضی طلایی در جمع شهروندان منطقه یک تهران، اظهار کرد: در آستانه برگزاری یک رویداد سیاسی مهم در کشورهستیم که همه باید خود را برای این رویداد آماده کنیم. برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت به جهات مختلف حائز اهمیت است و این انتخابات نه تنها بر مدیریت کشور بلکه بر سرنوشت نظام و انقلاب تاثیر گذار است. با توجه به شرایط منطقه و در صحنه داخلی و خارجی این انتخابات اهمیت ویژه ای دارد و نیاز است مردم علاوه بر حضور بر پای صندوق رای، فرد ولایت مدار و در مسیر انقلاب را انتخاب کنند.
وی افزود: در شرایطی هستیم که نیروهای مقاومت در سوریه، لبنان، یمن و افغانستان امروز در مسیر رشد و تکامل قرار گرفته اند و حمایت و پشتیبانی از این مسیر توسط آرای ما الزامی است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شرایط حساس کشور بیان کرد: روزی نیروهای انقلابی برای حفظ و حراست از کشور خون دادند و هم اینک برای ادامه انقلاب باید خون دل بخورند. نیروهای انقلابی در این انتخابات دو وظیفه اصلی دارند یکی حضور در پای صندوق های رای و دیگری انتخاب گزینه انقلابی از بین کاندیداها.
طلایی تصریح کرد: با توجه به اینکه چند روز دیگر به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها باقی نمانده اما هنوز حس انتخابات در بین مردم به وجود نیامده و باید تلاش شود این حس در بین مردم ایجاد شود که این حس را باید بچه های انقلابی ایجاد کنند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به معرفی گزینه مناسب، گفت: نخبگان و علما باید شاخص ها را مطرح کنند تا مردم بتوانند فرد شایسته را انتخاب کنند. وضع فعلی مربوط می شود به انتخابات سال 92 و جهت بهبود شرایط در آینده باید در مدیریت کشور تغییر ایجاد کنیم.
طلایی در ادامه مراسم به برگزاری همزمان انتخابات شوراها و بخصوص شورای شهر تهران با انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط تهران، انتخابات شورای شهر تهران حائز اهمیت است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: در حالی جناح اصلاح طلب از دو سال پیش برای حضور در شورا و شهرداری برنامه ریزی کرده اند که حتی عنوان کردند که شورا و شهرداری تهران به مراتب از ریاست جمهوری مهمتر است.
وی اضافه کرد: شهر تهران با توجه به گردش مالی حدود 20 هزار میلیارد تومانی در شهرداری و پست‌های مدیریتی (حدود 400 الی 500 ) برای همه حائز اهمیت است و برهمین اساس برنامه ریزی کردند تا یک لیست واحد وارد انتخابات شورا شوند که هم اینک اختلاف بر سر حضور در شورا را در نزد آن‌ها می بینیم.
موفقیت مدیریت شهری در یک دهه گذشته
طلایی ادامه داد: خوشبختانه مدیریت شهری در یک دهه گذشته در شهر تهران موفق عمل کرده است و در این زمینه نیز مقام معظم رهبری تاکید داشته اند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: شهرداری تهران در این سال ها حمایت های بسیاری را از نیروهای انقلابی در داخل و خارج انجام داده است که از آن جمله می توان به برگزاری مراسم با شکوه اربیعن حسینی در کربلا اشاره کرد که البته در این مسیر دولت حمایتی را انجام نداده است.
وی اظهار امیدواری کرد؛ با انتخاب درست شهروندان در انتخابات شورای شهر تهران، تمامی اعضاء 21 نفر لیست خدمت به شورا راه پیدا کنند و خدمات به شهروندان ادامه پیدا کند.
تکثر لیست ها آسیب جدی محسوب می شود
طلایی افزود: تکثر لیست ها در جبهه انقلاب اسلامی آسیب جدی وارد می کند و باید به گونه ای عمل کرد که نیروهای انقلابی حاضر در لیست خدمت به شورا راه پیدا کنند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: در حالی اصولگرایان تلاش کردند تا یک لیست واحد در شورا ارائه کنند که جناح اصلاح طلب با تکثر لیست روبرو شده است.
وی با اشاره به انصراف های پی در پی در بین اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر تهران گفت: علی رغم اینکه قرار بود طی روزهای گذشته سر لیست اصلاح طلبان با بنده و آقای تقی پور عضو لیست خدمت به مناظره بنشیند اما به بهانه های مختلف از این کار انصراف دادند.
بنا براعلام دفتر این عضوی شورای شهر چهارم، طلایی در ادامه به اولویت های شورای پنجم اشاره کرد و گفت: مهمترین کارها در حوزه فرهنگی، اجتماعی، حمل و نقل ، نوسازی بافت فرسوده و کاهش آلودگی هوا است.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: باید بتوانیم در شورای پنجم فاصله خدمات در محلات را کم کنیم، این در حالی است که در حال حاضر حدود 70 محله شهر تهران در محرومیت بسر می بردند.

قبلی «
بعدی »

بدون دیدگاه

 1. در خصوص اظهارات جناب جلایی پور باید چند نکته را بگویم.
  ۱-سالها پیش از آن که خاتمی برای اولین بار کاندیدای ریاست جمهوری شود، دکتر حکیمی پور در مجلس چهارم برای نخستین بار در مجلس شورای اسلامی از ضرورت دموکراسی و جامغه مدنی و احزاب سخن گفته بود. و در هفته نامه امید زنجان بهمراه هفته نامه طوس به تنهایی بار جنبش مدنی را بدوش میکشیدند. در شرق و غرب کشور و البته در کنار عصرما و ماهنامه کیان . هنگامی که خاتمی کاندیدا شدند بعداز اولین تجمع دانشجویی که در دانشگاه شریف برگزار شد دومین تجمع دانشجویی ایشان در دانشگاه زنجان به همت دوستان دکتر در زنجان و رزمندگان دوران دفاع مقدس که دکتر فرماندهشان بود با بیش از چهارهزارنفر برگزار شد. کاری ندارم که در این سلسله تجمعات دانشجویی ما در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز رکورد زدیم با تجمع بیش دوازده هزار نفر در سالن ژیمناژیوم دانشگاه. دکتر هم مرد تئوری و اندیشه بود و هست و هم مرد عمل و در آن میدان عمل در آن سالها گوی سبقت را از دیگران ربوده بود و بعداز ریاست جمهوری دکتر خاتمی هم نه مانند جلایی پور و دوستانش بر موج سوار شد با راه اندازی روزنامه های زنجیره ای و نه راه اندازی حزب مشارکت در پشت محمدرضا خاتمی و استفاده از خصلت نسبی و مصادره کردن موج دوم خرداد در سبد مشارکت و نه پست و مقامی گرفت.
  ۲- اصلاح طلبی یک روش است. و برند نیست که بتوان آن را در جایی ثبت کرد. و اگر در جایی ثبت نموده اید لطفا مدارک آن را ارائه نمایید.
  ۳- اگر اصلاح طلبی را برند بدانیم. همه ی مردم ایران در شکل گیری آن سهیم هستند. و در واقع مانند ملک مشاع است. و از آنجا که شخصیت حقوقی ثبت شده ندارد یعنی همه در استفاده از آن به یک اندازه سهم دارند مگر آن که فکری برای ساختار تشکیلانی آن بشود. ساختارهای من درآوردی موجود مشروعیت نمیاورد. و پاسخگوی مطالبات مردم نیست.
  تنها روش تشکیلاتی متناسب با آن فدراسیون و کنفدراسیون اصلاح طلبی و تشکیل پارلمان اصلاح طلبی است. با توجه تشکیلات گریزی مدعیان اصلاح طلبی بیشتر شائبه موج سواری بی هزینه مطلوب دوستان ایشان است. بدون پاسخگویی و البته با توجه به مطالبه بدنه اصلاح طلبی ادامه این وضعیت یعنی پاسخگو نبودن در مقابل بدنه واقعا مشکل خواهد بود.
  ۴- این که دشمنی و کین دیرینه ی ایشان نسبت به قومیت ها را از همان ابتدای شروع بکار شورای اول میتوان دید. ایشان که معلوم بود از رای بالای دکتر حکیمی پور بسیار ناخرسند بود، سعی کرد در سرمقاله روزنامه خود با طرح اختلاف میان کرد و ترک اصلاح طلبی دکتر حکیمی پور را زیر سوال ببرد.
  از این رو فریاد وا اصلاحات جناب جلایی پور بیشتر از آن که از حب علی باشد از بغض معاویه است و الا اگر بخواهیم لطماتی که مشارکتی ها را برجنبش اصلاح طلبی بنویسیم مثنوی هفتاد من کاغذ میشود. از عالیجناب سرخپوش و خاکستری اکبر گنجی گرفته تا طرح کاندیداتوری دکتر معین و نیز تحریم انتخابات و تحصن مجلس و کنفرانس برلین و …
  این ها همه سوای مشکلات فکری و تئوریک و تشکیلاتی است که با بی تدبیری وارد جنبش اصلاح طلبی کرده اند. و حالا هم …
  علی مهری رهبر جنبش دانشجویی آذربایجان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز