پست‌های بیشتر ...

مشاجره پنس و هریس درباره ایران در مناظره دیشب

شب گذشته دو معاون اول و قائم مقام‌های احتمالی ۴ سال آینده کاخ سفید، مناظره‌ای داشتند که با توجه به سن بالای کاندیداها و احتمال جایگزینی آن‌ها اهمیتی دوچندان یافته بود. کامالا هریس از سوی جو بایدن و مایک پنس از طرف دونالد ترامپ در این مناظره حضور یافته بودند و بحث به ایران رسید. شرح گفته‌های آن‌ها درباره ایران را می‌خوانیم:

کامالا هریس:

او (ترامپ) از توافق‌ها خارج شده است. به توافق هسته‌ای ایران نگاه کنید که ما را در موقعیتی ناامن‌تر قرار داده چون آنها دارند چیزهایی را تقویت می‌کنند که ممکن است به ایجاد یک زرادخانه هسته‌ای مهم ختم شود.

مردم! ما همراه با دوستان و متحدانمان داخل آن توافق بودیم و به خاطر رویکرد یکجانبه دونالد ترامپ در سیاست خارجی و انزواگرایی‌اش، او ما را از این توافق خارج کرده و در موقعیت ناامن‌تر قرار داد.

چیزی که همیشه علاوه بر ارتش فوق‌العاده ما جزئی از قدرتمان بوده این بوده که ما به حرفمان پایبند می‌مانیم ولی دونالد ترامپ این را نمی‌فهمد. چون نمی‌داند صادق بودن یعنی چه.

مایک پنس:

شما از ورود مجدد به توافق هسته‌ای ایران صحبت می‌کنید؛ همان توافقی که، دولت قبلی به موجب آن ۱.۸ میلیارد دلار پول به اصلی‌ترین حامی تروریسم دولتی انتقال داد.

رئیس‌جمهور ترامپ ما را از آن توافق خارج کرد و وقتی قاسم سلیمانی داشت برای صدمه زدن به آمریکایی‌ها به بغداد سفر می‌کرد او را حذف کرد. آمریکا اکنون امن‌تر است و متحدانمان هم امن‌ترند.

کامالا هریس:

به مساله [سردار] سلیمانی اشاره کردید. بعد از حمله به سلیمانی، حمله متقابلی از سوی ایران به نظامیان ما در عراق انجام شد و آنها به ضربه مغزی مبتلا شدند. می‌دانید دونالد ترامپ این مسئله را چطور رفع و رجوع کرد؟ گفت آنها سردرد گرفته‌اند!

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟