منتقدانِ فهرست اصلاح طلبان شورای شهر، به دنبال فهرستی تازه؟

اگرچه باید اندکی صبر کرد و دید آیا هوادارانِ اصلاحطلبان پشت این فهرست میایستند یا آن را تغییر میدهند، یادآوری یک نکته تاریخی میتواند وضعیت را کمی شفافتر کند.

در انتخابات مجلس ششم شورای اسلامی، در شرایطی که احزاب گوناگون سیاسی از جمله حزب مشارکت، کارگزاران سازندگی، خانه کارگر و مانند آن از سویی و از سوی دیگر، گروههای موسوم به «ملی مذهبی» فهرستهای جداگانهای داده بودند، یک فهرست توانست بیشترین راهیابی را در تهران داشته باشد: فهرست روزنامهنگاران.

حالا اما رقابتی میان روزنامههایی مثل شرق و اعتماد و آفتاب یزد دیده نمیشود و آنها هم با احزاب فاصلهای ندارند، و گمان نمیرود که فهرستشان تفاوت عمدهای با هم داشته باشد. اما عدهای قصد کردهاند که فهرست تازهای عرضه کنند. چهره‌‌های تازه شهری تهران، که از فهرستها جاماندهاند، ممکن است به چنین راهکاری برسند و فهرستی تازه، ترکیبی از فهرستها و با گنجاندن چهرههایی چون ترانه یلدا، لیلا ارشد، عبدالله مومنی و یاشار سلطانی و حذف تعدادی از افراد لیستهای اصلاح طلبان، در پی مطرح کردن آن و جا انداختن به جای دیگر فهرستها باشد.

اما در این میان آنچه اهمیت بیشتری برای افزایش رقابت خواهد داشت، فهرستی است که به گفته مهدی چمران، همین «امروز و فردا» با نام لیست خدمت منتشر خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز