موضع حمیدرضا جلایی‌پور، علیه برخی از فهرست‌های اصلاح‌طلبان

انتشار لیست‌های دیگر و رفتن در لیست‌های دیگر شایسته‌ی اخراج از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است
تنها لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان و مورد تایید خاتمی و روحانی «لیست امید» (لیست شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان) است و سایر لیست‌هایی که به نام ائتلاف اصلاح‌طلبان و با عکس هاشمی و خاتمی و روحانی منتشر می‌شود تخلف تشکیلاتی آشکار است.
همه‌ی فلسفه‌ی وجودی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان رسیدن به ائتلاف کامل و لیست واحد بوده است و طبق مصوبه‌ی شورای هماهنگی جبهه‌ی اصلاحات و همه‌ی احزاب محوری اصلاح‌طلب لیست مصوب این شورا (لیست امید) تنها لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان و مورد تایید محمد خاتمی است.
این‌که بعد از اعلام لیست امید، تعدادی از اعضای حقیقی و احزاب عضو شورای سیاستگذاری لیست‌های جداگانه منتشر کرده‌اند یا اجازه داده‌اند نامشان در لیست‌های دیگر قرار بگیرد تخلف روشن تشکیلاتی است و نقضِ غرضِ شکل‌گیری شورای سیاست‌گذاری.
حتی شایسته‌است احزاب و اشخاص عضو شورای سیاستگذاری که چنین تخلف تشکیلاتی آشکاری کرده‌اند مورد توبیخ قاطع هیات رئیسه‌ی این شورا بگیرند و حتی از این شورا اخراج شوند.
انتشار لیست‌های متعدد فریبکارانه و جعلی به نام ائتلاف اصلاح‌طلبان و شورای هماهنگی یا کلیدواژه‌های امید و خاتمی و هاشمی و روحانی می‌تواند به ورود حامیان قالیباف به شورا بیانجامد و شایسته‌است رهبران اصلاح‌طلب در برابر آن موضعی صریح داشته باشند. لیست ائتلافی بین ده‌ها گروه اصلاح‌طلب که در شورای سیاستگذاری جمع شده‌اند نمی‌تواند ایده‌ال هیچ یک از احزاب عضو باشد، ولی پذیرش آن توسط اعضا از اصول اولیه‌ی فعالیت سیاسی جبهه‌ای و شرط پیروزی در انتخابات تهران است. این‌که هر کس و حزب عضو شورای سیاستگذاری نتیجه‌ی نهایی را نپسندید برود لیست جداگانه بدهد با اصل فلسفه‌ی وجودی این شورا تعارض دارد. انتظار می‌رود اعضای احزاب عضو شورای سیاست‌گذاری حضورشان در لیست‌های دیگر را تکذیب کنند و اگر نکردند مورد توبیخ قرار بگیرند و حتی از حزب‌شان و شورای سیاست‌گذاری اخراج شوند و هیات رئيسه‌ی شورای سیاستگذاری هم در اطلاع‌رسانی و اعتراض به این تخلف‌ها که می‌تواند به قیمت از دست دادن شورای تهران تمام شود سریع‌تر و قاطع‌تر و کارساز عمل کنند.
صرف نظر از این تخلف تشکیلاتی، از منظری مقایسه‌ای هم لیست امید مورد تایید خاتمی با اختلاف زیاد از سایر لیست‌های فریبکارانه‌ی منتشرشده به نام اصلاح‌طلبان در مجموع قوی‌تر و فسادستیزتر و پرمتخصص‌تر است. این لیست از این هم می‌توانست قوی‌تر باشد، اما در مجموع نمره‌ی قبولی می‌گیرد و اقتضای اخلاق تشکیلاتی و سیاسی و التزام به قواعد کار جمعی و سیاسی و پیروزی در انتخابات تهران حمایت همه‌ی اعضای شورا از آن است. چهره‌هایی که لیست جداگانه تشکیل داده‌اند یا اجازه می‌دهند نامشان در لیست‌های دیگر قرار بگیرد پیشاپیش عدم التزامشان به مجموعه‌ی اصلاح‌طلبان را نشان داده‌اند. سازوکار گزینش لیست واحد در شورای سیاستگذاری را باید بهبود بخشید، نه این‌که آن را دور زد. دورزنندگان لیست شایستگی عضویت در شورا را ندارند و پس از این هم شرایط حضور در هیچ یک از لیست‌های انتخاباتی شورای سیاست‌گذاری با حمایت خاتمی و احزاب اصلی اصلاح‌طلب را ندارند.
درود به عبدالله مومنی، علی تاجرنیا، نسیم چالاکی، زهرا بهروزآذر، فاطمه راکعی، مجتبی بدیعی، غلامعلی رجایی، علی پیرحسینلو، غلامرضا انصاری، حسین نقاشی، امیر آریازند و سایر نامزدهای لایقی که به نفع لیست امید انصراف دادند و خیرجمعی را بر نفع شخصی مقدم داشتند. آن‌ها که نداشتند شایسته‌ی عضویت در شورای سیاستگذاری نیستند. تعارف نداریم. ورود هر حامی قالیباف به شورا، محصول این تخلف تشکیلاتی آن‌ها خواهد بود.
لیست امید تنها لیست شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلب و تنها لیست مورد تایید خاتمی است.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز