همه چیز درباره جلسه اول دادگاه محمدعلی نجفی به اتهام قتل میترا استاد

پس از کمتر از دو ماه که از جنایت برج آرمیتا در سعادتآباد میگذرد، امروز جلسه دادگاه او در تهران، به صورت علنی برگزار شد.

یک جمعبندی داشته باشیم از اتفاقاتی که در این جلسه دادگاه رخ داد.

نکته اول عکسهایی بود که محمدعلی نجفی را این بار هم آرام نشان میداد اما بعضی از آنها که با دستبند بر دست او شکار شده تصاویری را نشان میدهد که او را شرمسار معرفی میکند.

در خبرهایی که خبرگزاریها منتشر کردند روایت قبلی نقض نشد اما خیلی هم روش تاکیدی نشد. جز اینکه تصویر بالشی که میترا استاد با آن تیر خورده بود به نمایش درآمد و حتی در طول برگزاری دادگاه روی میز بود.

اتهامهای محمدعلی نجفی اما فقط قتل نبود، اون جز این مورد، در دو مورد دیگر هم متهم شده: حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منجر به جرح غیر فوتی که احتمالا منظور پسر خانم استاد هست.

اولیای دم برای آقای نجفی درخواست قصاص کرده بودند طبق اخباری که قبلا منتشر شده بود.

رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری ۱ استان تهران، قضاوت پرونده را بر عهده دارد که آقای محمدرضا کشکولی است. او گفت که در صورت تشخیص دادگاه ضبط تصویری و البته ضبط صوتی میشوند و استفاده از آنها منوط به اجازه دادگاه است و انتشار آنها ممنوع است.
محمد شهریاری، نماینده دادستان اول کیفرخواست را خواند که در آن از دستنوشته نجفی گفت. دستنوشتهای که توی اون نجفی نوشته بود
در ۱ و نیم سال گذشته تمام سعی خود را کردم تا بدون خونریزی مشکلات را با میترا استاد حل کنم، اما او هیچ نصیحتی راپذیرا نبود حتی پیشنهاد دادم که تمام حق و حقوقت را پرداخت میکنم؛ اما او به من میگفت در وهله اول برای گرفتن انتقام از همسر و دخترت آمدهام و تا خیانت نکنم و با مردهای اجنبی همبستر نشوم دست بر نمیدارم.”
آقای شهریاری به نقل از آقای نجفی گفت: “از تهدید و توهین او خسته شدهام از دیروز شروع کرد به تماس گرفتن با برخی مردهای اجنبی که رابطه نامشروع داشت و برای توجیه رفتار خود به من تهمت زشت میزد.”

ظاهرا این دست نوشته که پیدا میشود دستگیری محمدعلی نجفی در دستورکار قرار میگیرد.

بالش در آن زمان دیده میشود.

موضوع مهدورالدم بودن میترا استاد موضوع جدیدی بود که اگرچه قبلا بعضی از روزنامهنگارها و سیاسیون اشاراتی به آن در شبکههای اجتماعی داشند اما حالا رسمیتر شد. نجفی در نامه خودش در همان روز قتل، بر اینکه با توجه به رفتار میترا استاد بر او مشخص شده که مهدورالدم است تاکید کرده است.

کاملتر این متن اینه که:

همسر دوم من بارها تهدید کرده بود با مردان اجنبی که شما به آنها حساس هستید همبستر خواهم شد و تا این کار را انجام ندهم دست بردار نخواهم بود و شروع کرد به تماس گرفتن با مردانی که در گذشته با آنها سر و سری داشته است. از نظر من مهدورالدم بودن وی ثابت شده بود و بارها مرا تهدید میکرد تا این روابط زشت را انجام ندهم

دست بردار نخواهم بود و دیگر خسته شده بودم و بارها مرا مورد تهدید و توهینهای زشت قرار میداد

شهریاری نماینده دادستان چنین گفت که ماینده دادستان گفت: «در این یادداشتی که از متهم به دست آوردیم قید شده که برخی نهادها وارد قضیه شدند و در نتیجه علی رغم میل من، میترا استاد به عقد دائمی با مهریه هنگفت درآمد

موضوع دیگر، آخرین جملهای که میترا استاد گفت بود. به روایت آقای شهریاری، محمدعلی نجفی گفته که وقتی مقتول ترسید گفت علی غلط کردم درستش میکنم.

محمدعلی نجفی آشناییشان را هم توضیح داده است. او گفته در اردیبهشت ۹۶ میترا استاد به دیدن من آمد،‌ محجبه بود و پس از مدتی تقاضای دیدار خصوصی کرد. می‌گفت مطلقه و مسلمان است اما مشخص شد قبل از مسلمان شدن با فردی رابطه داشته، بعد با دیپلماتی آشنا و مسلمان شد. چندین بار با افراد مختلفی عقد کرده بود.

روایت دیگر مربوط به روز قتل است که دختر نجفی، زهرا نجفی روایت می‌کند. می‌گوید راننده بابام آقای آقازاده دو عدد کیف همراه داشت من و همسرم نیز با او رفتیم. پشت در آپارتمان بودیم. از راننده خواستم چند بار در بزند که در نهایت با کلید در را باز کردیم و پسر خانم استاد هم سر می‌رسد. 

جلسه بعدی دادگاه محمد علی نجفی روز چهارشنبه همین هفته برگزار می‌شود و در مشکی‌مدیا آن را به صورت زنده به اطلاع شما می‌رسانیم. 

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز