پست‌های بیشتر ...

وحید یامین پور: کینه‌های کهنه از حکم ارتداد سلمان رشدی تا هلاکت بختیار

وحید یامین پور: کینه‌های کهنه از حکم ارتداد سلمان رشدی تا هلاکت بختیار

یادداشت به نقل از هفته‌نامه ۹ دی، ۷ اسفند ۹۵، صفحه آخر به قلم «دکتر وحید یامین‌پور»

اول: زمانی که حکم ارتداد سلمان رشدی از طرف امام خمینی(ع) صادر شد، بسیاری از نفوذی‌ها فریاد زدند که امام با این کار ایران را رسما به عنوان تروریست معرفی می‌کند و این یعنی افزایش فشارهای بین‌المللی به ایران. ولی امام و پس از ایشان رهبر معظم انقلاب هیچگاه از این حکم عقب‌نشینی نکردند و رسما برای به درک واصل کردن سلمان رشدی، جایزه تعیین شد. این واکنش قاطع بی‌شک به عنوان یک مولفه‌ی مهم در نمایش قدرت انقلاب اسلامی به حساب می‌آمد.

جمهوری اسلامی هیچ‌گاه از این استراتژی عقب‌نشینی نکرد و هنوز هم عکس مصطفی مازح شهید لبنانی اولین کسی که در ماموریت به جهنم فرستادن سلمان رشدی به به شهادت رسید زینت‌بخش دیوارهای شهر تهران است.

[wp_ad_camp_2]

دوم: شاپور بختیار پس از خروج از ایران فعالیت‌های گسترده‌ای علیه جمهوری اسلامی آغار کرد. رادیو فردا در سالمرگ شاپور بختیار بر اساس اسناد آرشیو ملی بریتانیا افشا کرد که «بختیار برای مبارزه همه‌جانبه علیه نظام جمهوری اسلامی به یک منبع تمام‌نشدنی دست‌یافته بود. او مستقیما با صدام همکاری می‌کرد و توصیه‌های او در حمله به ایران بی‌تاثیر نبوده است. بختیار حتی در روز حمله عراق به ایران خود شخصا در عراق بوده است.» بختیار همانند مسعود رجوی، رسما با قاتلفین مردم ایران متحد شده بود و طبعا او نیز همانند رجوی و سایر منافقین تفاوتی با بعثی‌ها نداشت و باید از جلوی ملت برداشته می‌شد. هر چند ماموریت انیس نقاش موفقیت‌آمیز نبود و نقاش در همان عملیات دستگیر و به حبس ابد محکوم شد ولی شاپور بختیار در عملیات دیگری که معلوم نیست چگونه و به دست چه کسی صورت گرفت، به سزای اعمالش رسید. (انیس نقاش هشت سال پیش جزئیات این پرونده را با خبرگزاری‌ها در میان گذاشته و این پرونده‌ی محرمانه و ناگفه‌ای برای جمهوری اسلامی نبوده است.)

سوم: گروهی از فتنه‌گران که ماه‌ها به بی‌آبرویی و هتک حیثیت نظام و انقلاب مشغول بودند و رهبر انقلاب درباره آن‌ها تعابیری چون بی‌حیاء لوده و نانجیب را به کار برده‌اند. اکنون مدعی حفظ آبروی نظام شده‌اند. آن هم با استناد به شبکه سعودی العربیه. همان شبکه‌ای که تمام‌قد در جریان فتنه حامی آن‌ها و بلکه خانه آن‌ها شده بود. این‌ها همان‌ها هستند که با اتهاماتی مثل تقلب در انتخابات روزانه چندین خبر را برای رسانه‌های سعودی و اسرائیلی دست و پا می‌کردند.

هرچند نمی‌دانم دقیقا چه کسی و از طرف چه کسی بختیار را به درک واصل کرد ولی قطعا برخلاف سلطنت طلبان و فتنه‌گران از این اقدام خوشحالم. کما این‌که عماد مغنیه، سمیر قنطار ، مصطفی مازح، حسین همدانی، قاسم سلیمانی و هر جوانمرد دیگری که برای پاک‌کردن زمین از لوث وجود داعش و منافقان و فتنه‌گران مجاهده کند، را قهرمان و واب‌التعظیم می‌دانم.

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟