Loading Posts...

ورود کلنل، با کی‌اف‌سی حلال و از راه ترکیه به ایران

ورود کلنل، با کی‌اف‌سی حلال و از راه ترکیه به ایران

تهرانی‌ها شایعه‌ای مشابه را درباره فروشگاه رواق در خیابان ولیعصر، در نزدیکی پارک‌وی به خاطر دارند. در اوایل دهه هفتاد، گفته شد یک فروشگاه مک‌دونالد در تهران باز شده است و به سرعت تکذیب و رستوران رواق هم تعطیل بود. اینک در آن مکان فست‌فود سوپراستار و یک مرغ کنتاکی فروشی کار می‌کند.

حالا شرایط مشابهی برای کی‌اف‌سی در تهران پیش آمده است. در حالی خبر از آغاز به کار نخستین کی‌اف‌سی در ایران است که هم قبلا در ایران فروشگاه‌هایی با این نام کرده بوده‌اند و حضور کی‌اف‌سی در ایران توسط مالک اصلی آن تکذیب می‌شود.

راه‌اندازی این فروشگاه در شهرک قدس(غرب) به عنوان نمایندگی یک رستوران خارجی در شرایطی خبرساز شده است که واردات و معاملات مصرفی آمریکایی، بر اساس ابلاغیه‌های پس از برجام و توافق از سوی ایران دارای اشکال شناخته شده است.

کی‌اف‌سی در شهرهای مختلف و به ویژه شمال کشور، از دو تا سه سال گذشته شعب زیادی تاسیس کرده که با این نام مشغول به کار بوده‌اند. این فروشگاه‌ها از سوی کی‌اف‌سی غیر قانونی شناخته شده بودند ولی به همین نام شعبه‌های متعدد زده شد. حالا کی‌اف‌سی تهرانی، یک واژه «حلال» در انتهای نام خود دارد که انگار قرار است حرف تازه‌ای بزند.

جستجوی ما برای یافتن سایت شرکت ثبت‌شده در ترکیه ناکام بود.

کی‌اف‌سی حلال می‌گوید برای راه‌اندازی شعبه در تهران باید ۷۵۰ میلیون تومان به همراه یک مغازه بالای ۱۲۰ متر مربعی در اختیار داشته باشید. ظاهرا این کی‌اف‌سی ها نمایندگی یک شرکت به همین نام در ترکیه است که از طرف این شرکت ترکی، به نماینده تهرانی نمایندگی داده شده است و این شرکت را به نام کی‌اف‌سی حلال ایرانیان ثبت کرده‌اند و وزارت صنعت نیز به این شرکت مجوز فعالیت داده است.

بخوانید: اورامان، کوچه‌ای تازه برای کافه‌نشین‌های تهرانی

مدیرعامل این شرکت، عباس پازوکی، راه‌اندازی شعبه کی‌اف‌سی حلال را در ایران با نمایندگی ترکیه، در راستای اقتصاد مقاومتی دانسته است و به سایت‌هایی مثل عصرایران گفته است: «پازوکی با تشکر از سیاست های رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: ما توقع داریم که دولت مردان و نمایندگان مجلس این سیاست ها را به عنوان راهگشا ترین راهبرد اقتصادی کشور در نظر بگیرند و نص فرامین رهبری انقلاب قدم بردارند تا انشاالله به سرعت بتوانیم به چشم انداز مورد نظر دست یابیم .

وی با هشدار نسبت به فعالیت برندهای تقلبی آمریکایی در ایران اظهار داشت : «بنده قبلا هم در این زمینه هشدار داده ام که تحت این عنوان کلاهبرداری های بزرگی صورت گرفته و پرونده هایی در قوه قضائیه تشکیل و منجر به صدور حکم شده است . از سوی دیگر ما همین تکنولوژی فرانچایز و همه تجهیزات و امکانات آن را وارد کشور کرده ایم و اساساً نیازی نداریم به آمریکایی در این حوزه . چرا که فعالیت آمریکایی ها حتما باعث خروج ارز از کشور به مقصد آمریکا می شود در حالی که این موضوع هیچ توجیه منطقی ، عقلانی و اقتصادی هم ندارد . اگر مردم واقعا دنبال مرغ سوخاری واقعی در ایران هستند ما همین را برایشان با بهترین کیفیت ، متدها و تجهیزات و دانشی که از کشور ترکیه وارد کشور شده است برای شان عرضه خواهیم کرد . صاحبان سرمایه نیز می توانند در این کار سرمایه گذاری کنند و با خیال راحت و امنیت کامل بدون هیچ نگرانی سرمایه گذاری کنند و مطمئن باشند که این یک سرمایه گذاری سودآور و بدون ریسک است .

مدیرعامل شرکت کی اف سی حلال در پایان ضمن تشکر از مقامات دولتی و انتظامی در همکاری و همراهی با این شرکت خواستار رفع موانع اقتصاد مقاومتی در کشور شد و اظهار داشت : ما به عنوان یک شرکت خصوصی این تعهد را به ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی می دهیم که به سرعت به اهداف مد نظر در حوزه کاری خودمان دست یابیم و در عین حال فرهنگ اسلامی و ایرانی خودمان را بسط دهیم . ما اولین رستوران هستیم که ضمیمه فرهنگی داریم و در داخل رستوران های خود مردم را به مطالعه ، صرفه جویی در مصرف آب ، جدی گرفتن مشکل آلودی هوا ، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و بسیاری دیگر از مسائل مهم کشور تشویق می کنیم و امیدواریم در عمل بتوانیم منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحقق اقتصاد مقاومتی و داشتن ضمایم فرهنگی در کارهای اقتصادی موفق باشیم.

Leave a Comment