پارسا خائف کیست ؟ + بیوگرافی + عکس + آهنگ های پارسا خائف در اینستاگرام و عصر جدید

عکس جدید پارسا خائف

پارسا خائف، نوجوان ۱۳ ساله اردبیلی است که در برنامه عصر جدید بالید و درخشید و حالا با ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار رای، ستاره سری اول عصر جدید شده است.

در کارنامه پارسا خائف، عنوانی چون نفر اول آواز جشنواره موسیقی جوان در سال ۹۷، و نفر برگزیده پنجمین جشنواره نوای خرم به چشم می‌خورد.

او در اردبیل به دنیا آمده و کلاس‌های آواز حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی را رفته و علاوه بر آن در مجتمع هنری فدک مورد آموزش قرار گرفته است. خوانندگی را به شکل اصولی توسط استادهایش حیدر محرمی و محمدعلی احدی آموخته و از سال ۹۶ در جشنواره استان اردبیل در رشته آواز ایرانی مقام اول را کسب کرده است.

او اولین قطعه‌ای که خواند در سال ۹۶ بود که به سراغ قطعه اشک مهتاب رفت، که پیش از این با صدای محمدرضا شجریان شنیده می‌شد.

پارسا خائف با کودکان تبریز در سال ۹۶ کنسرتی داد که رهبری آن را قادر رودکیان بر عهده داشت و بعد از آن در تابستان سال گذشته، ۹۷، عید قربان در تالار بین‌المللی شهریار در تبریز برای ۲ روز به اجرای تصنیف‌های ایرانی و آواز پرداخت که جرقه تبدیل او به یک چهره برجسته موسیقیایی زده شد.

در سال ۹۷ اما او و همراهانش، در جشنواره بین‌المللی شمس و مولانا توانستند موفقیت‌های خود را تکرار کنند و برگزیده این جشنواره معتبر شوند. داور اصلی این مسابقه کیوان ساکت بود که آن ها را پسندید و مورد تشویق قرار داد. او در جشنواره استاد همایون خرم هم شرکت کرده و «در میان گلها» را خوانده و لوح تقدیر نهایی و تندیس آواز را دریافت کرده است.

پارسا خائف قبل از این در برنامه فرمول‌ یک در تلویزیون و برنامه اعجوبه‌های سایت آپارات هم حضور داشته است.

این خواننده نوجوان معرکه، در جشنواره ۳۴ موسیقی فجر هم به زبان فارسی و هم ترکی خواند. او از سال ۸۴ و ۸ سالگی آواز را آغاز کرده است.

رییس هیات مدیره بانک ملی هم از مشوقان او بوده که با دعوت کردن او، از پارسا تقدیر کرده است.

اما جدای از همه این‌ها،‌پارسا خائف از بازیگران تیم منتخب اردبیل در مدرسه علی دایی هم هست.

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. صدای خیلی خوبی داری منم مثل تو صدام خوب بود ولی تو سن بلوغ خراب شد تلاش کن جیگرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز