Loading Posts...

پس از مرگ خواهرم تصمیم گرفتم این عکس‌ها را بگیرم

پس از مرگ خواهرم تصمیم گرفتم این عکس‌ها را بگیرم

من از این خوشحال‌ام که با خواهرم بزرگ شدم. خواهرم مبتلا به سندروم داون بود. دیانا بهترین هدیه‌ای بود که خدا می‌توانست به خانواده‌ی‌مان بدهد. او به ما یاد داد که معنای عشق بی‌قید و شرط چیست و یاد داد که چگونه با مشکل‌های زندگی بی‌نگرانی مواجه شویم.

او هر جا که پا می‌گذاشت تمام توجه‌ها را به خود جلب می‌کرد و شخصیت بسیار شیرینی نیز داشت، اما کمی هم سرسخت بود. هنگامی که به کودکی‌ام فکر می‌کنم، به طور خودکار خاطره‌های من و دیانا را مرور می‌کنم. خاطره‌های بسیار خوشی را با او داشتم. مادرم و دیانا دو دوست جدایی‌ناپذیر بودند و رابطه‌ی دیانا و پدرم یک ارتباط بسیار عمیقی بود.

هر کسی که خانواده‌‌ی‌مان را می‌شناخت، همیشه رفتارمان را به دیانا تمجید می‌کردند و معتقد بودن که به سبب ما دیانا یک زندگی بسیار خوبی را داشته است. پدر و مادرم واقعا مقدس اند. آن‌ها هر کاری که از دست‌شان بر می‌آمد انجام دادند تا دیانا زندگی شادی داشته باشد. او چهار سال پیش درگذشت.

از وقتی که عکاسی را شروع کردم، همیشه مشتاق این بودم که از کودکان مبتلا به سندروم داون عکس بگیرم. من این کار را نه تنها برای خرسندی خودم انجام می‌دهم بلکه می‌خواهم در آگاهی دادن در مورد سندروم داون سهمی داشته باشم. هیچ چیز من را به این اندازه خوشحال نمی‌کند که وقت‌ام را در میان افرادی بگذرانم که مبتلا به سندروم داون هستند.

امیدوارم که عکس‌های‌ام به اشتراک گذاشته شوند و مردم ببینند که چقدر می‌توان در میان این کودکان شاد بود. پس از اتمام این مجموعه عکس، یکی از مادران این کودکان به من گفت که آمار نشان داده است که ۹۲ درصد مادرانی که متوجه می‌شوند کودکشان مبتلا به سندروم داون است او را سقط جنین می‌کنند. این رقم از آنچه که فکرش را می‌کردم بیشتر است. این بدین معناست که اگر عکس های‌ام بتوانند این آمار را کم کنند، به موفقیتی که می‌خواستم دست یافتم.

دوست دارم دیدها را تغییر دهم. دوست دارم زمانی که مردم به این کودکان می‌نگرند با خودشان بگویند که اگر فرزند آن‌ها نیز مبتلا به سندروم داون بود،  می‌توانستند با واژگان‌ شادی را برای خود و آن‌ها به ارمغان بیاوریم.

اگر شما نیز در دوره‌ی بسیار بحرانی زندگی‌تان هستید که متوجه شدید فرزندتان مبتلا به سندروم داون است، شما با عشقی آشنا می‌شوید که هیچ‌گاه انتظارش را نداشته اید.

ادامه‌ی مطالب را در تصویرهای زیر دنبال کنید.

after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-2__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-3__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-4__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-5__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-6__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-7__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-8__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-9__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-10__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-11__880 after-losing-my-sister-4-years-ago-i-decided-to-do-this-photoshoot-12__880

برای اطلاع‌ یافتن از مطالب بعدی، عضو کانال تلگرامی پندار شوید. برای عضویت در تلگرام پندار، لازم است تلگرام خود را روی گوشی به روز کرده باشید . سپس به این آدرس رفته و عضو کانال تلگرام شوید.

Leave a Comment