پست‌های بیشتر ...

پشت پرده آقازاده، مقامات سطح بالای نظام هستند؟

حامد عنقا - بخشی از عکس خبرگاری ایرنا
حامد عنقا، مرد پشتِ سریال آقازاده، در دفتر کار شخصی - عکس: خبرگزاری ایرنا

سریال آقازده این روزها بحث‌های فراوانی در فضای سیاست داخل ایران در بر داشته است، از شباهت شخصیت‌هایش به افرادی مثل اکبر طبری یا میترا استاد و محمدعلی نجفی بگیرید تا ماجرای حضور هنرمندان در بازار پولشویی سیاست.

حامد عنقا، نویسنده و تهیه‌کننده آناست. فردی که مصاحبه‌ّای جنجالی‌ای هم داشته است و البته گاهی ماجرای سریال را هم لو داده است.

او پیش از این سریال پدر را هم در کارنامه داشته. سریالی که یحالا ستاره آن یعنی ریحانه پارسا در حال جنجال‌سازی در خارج از ایران در مسیری کاملا معکوس با خط مشی تایید شده حامد عنقا و دوستانش است.

حامد عنقا در گفتگویی که امروز با خبرگزاری کار در ایران داشته است، تایید کرده که سریال آقازاده را با هماهنگی سطوح بالا ساخته است و به آن‌هایی که می‌گویند سازمان سینمایی اوج، سرمایه‌گذار سریال خانگی،
آقازاده، به خاطر ساخت این محصول صنعت سرگرمی، اخطار و تذکر گرفته‌است می‌گوید عده‌ای خود را در جامعه به تجاهل می‌زنند ولی ما تمام ملاحضات لازم را در هنگام تولید رعایت کرده‌ایم.

حامد عنقا در این گفتگو اعلام کرده که سازمان اوج سفارش‌دهنده یا صرفا سرمایه‌گذار کار نبوده. اینکه می‌گویم در «آقازاده» با اوج به یک همفکری عقیدتی رسیدیم حاصل ساعت‌ها حرف زدن و جلسه گذاشتن است. سازمان اوج تولیدات دیگری مثل «روز بلوا» هم در بحث مبارزه با فساد ساخته و یکی دو کار دیگر هم فکر می‌کنم در دست تولید دارند؛ با نگاه و شیوه دیگری. اینکه حالا بگوییم چون از سمت یک نهادی حمایت شدیم و داریم درباره بخش دیگری صحبت می‌کنیم، اولین تعبیری است که می‌شود از این موضوع برداشت کرد ولی اساسا این حرف‌ها را عمیق نمی‌دانم. یادتان باشد نهادهای حاکمیتی غیر از سازمان اوج، سازمان‌های دیگری هم دارند برای تولید محصولات فرهنگی. مهم‌ترین‌شان سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری است که به جهت بودجه چه بسا ثروتمندتر هم باشند. نوع واکنش‌ها علی‌الخصوص قسمت‌های ابتدایی سریال هم به نظرم خودش نشان‌دهنده‌ی خیلی چیزها بود.

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟