پیشبینی‌ها به گرم‌تر شدن زمین تا دو سال آینده

بنا بر پژوهش سازمان هواشناسی بریتانیا، در دو سال آینده امکان پشت سر گذاری گرم‌ترین سال‌ها برای ساکنین کره‌ی زمین پیشبینی شده.

این سازمان هشدار داد که با افزایش گازهای گل‌خانه‌ای و تاثیر آن بر روی روندهای طبیعی، به احتمال سیستم آب-و-هوایی زمین با دگرگونی‌های عظیمی رو-به-رو خواهد بود.

این پژوهش نشان می‌دهد که در حال حاضر در اقیانوس آرام پدیده‌ی ال نینوی عظیمی در حال شکل گرفتن است که انتظارها از این پدیده بر بالا رقتن دمای کره‌ی زمین است.

با این همه، این سازمان معتقد است که با گرم‌تر شدن کره زمین، تاثیر معکوسی بر اروپا خواهد داشت و هوای این منظقه را سردتر خواهد کرد.

در طول سال جاری، ۲۰۱۵، دمای سطح زمین نزدیک به بالاترین رکورد قبلی و ۶۸ صدم درجه گرم‌تر از معدل دما مابین سال‌های ۱۹۶۱ تا ۱۹۹۰ بوده.

پروفسور استیون بلیچر، رئیس اداره‌ی تغییرات اقلیمی سازمان هواشناسی بریتانیا به خبرگزاری‌ها گفت «می‌دانیم که الگوهای طبیعی هر سال بر دمای کره‌ی زمین اثر می‌گذارند، اما دمای بسیار بالایی که امسال تجربه کرده‌ایم، نشان‌دهنده‌ی ادامه‌ی تاثیر گازهای گلخانه‌ای (به سبب فعالیت‌های بشر) است».

او معتقد است که احتمال گرم بودن سال آینده مانند امسال تنها نشان از تغییرات تدریجی آب-و-هوای زمین است.

پروفسور روان ساتن از دانشگاه ردینگ با تایید این موضوع می‌افزاید «به نظر می‌اید سال‌ها ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در میان گرم‌ترین سال ها از زمان ثبت دما خواهد بود».

او در ادامه‌ی سخنانش گفت که این امر بر حسب تصادف نیست و «ما نظاره‌گر حبس‌شدن انرژی در اقیانوس‌ها و جو زمین در اثر گازهای گلخانه‌ای هستیم».

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز