پست‌های بیشتر ...

چطور ۱۰۰ سابسکرایبر اول را در یوتوب به دست آوریم؟

چطور ۱۰۰ سابسکرایبر اول را در یوتوب به دست آوریم؟

۱۰۰ سابسکرایب اول

سال تازه شروع شده و جون میده برای برنامه ریزی سریع برای کسب درآمد از یوتیوب، اون هم به شکل دلاری.

اما چرا نباید فعلا به هزار سابسکرایبر فکر کنیم؟ بیایید با خودمون صادق باشیم. خیلی ساده‌س. چون فعلا هدف کوتاه مدت نیست و میان‌مدت هست. اما چرا اولین پله رو میذاریم ۱۰۰ سابسکرایبر در حالی که میشه گذاشت ۱۰ تا؟ خب برای این که کاری نداره جمع کردن ۱۰ تای اول. کافیه به فک و فامیل یا خانواده یا آیدی‌های دیگه‌ای که دارین مراجعه کنین و سریع بهش برسید. اما هزار سابسکرایبر برای مرحله اول کمی قبول کنید بلندپروازانه‌ست. و ممکنه چاهی باشه که شما رو توی اون بندازه. یا دامی که برای خودتون پهنش می‌کنین.

به خاطر همینه که باید مرحله به مرحله برای خودتون هدف تعیین کنید تا به مقدار لازم برای مانیتایز شدن برسید.

به خاطر همین پیشنهاد من تعیین حد فاصل‌های زمانی روز به روز هست. تا نه ناامید بشید و نه انگیزه کار کردن روی کانالتون رو از دست بدین.

برای خیلی از کانال‌هاِ، رسیدن به ۴ هزار سابسکرایبر نه بیشتر از یک سال که فقط چند ماه کار می‌بره. اما مثلا اگر شما شروع کنید و روز ۱۷ یا ۱۸ به ۱۰۰ سابسکرایبر برسید چه احساسی خواهید داشت؟

اگر در دراز مدت نگاه کنید خیلی هم خوب پیش رفتین اما اگر عجله کنید، خیلی مایوس کننده می‌تونه باشه. اما خب، اگر هدف گذاری شما مثلا برای ۲۰ یا ۳۰ روز اول فقط ۱۰۰ سابسکرایبر باشه، قدم‌های سخت اولیه رو خیلی هم خوب برداشتین.

یکی از کارهایی که یوتیوبر ها می‌کنن عضو شدن توی کانلا‌های تلگرامی و به اصطلاح ساب تو ساب کردن هست. یا مثلا برای هم کامنت می‌ذارن که چه کانال خوبی داری به کانال منم سر بزن و سابسکرایب کن تا سابسکرایبت کنم.

اما شما اصلا به این تاکتیک‌های نخ‌نما احتیاجی ندارین. من اگر بخوام فقط یک، یک و یک نصیحت شما رو بکنم، اینه که سعی کنید فقط مخاطب خودتون رو پیدا کنید که علاقمند بهتون باشه، اعتماد کنه و مطالبتون رو واقعا ببینه.

به هیچ وجه، به هیچ وجه سابسکرایبر نخرید! چون با این کار اعتبار کانالتون رو در نگاه خود الگوریتم‌های یوتیوب نابووود می‌کنین. و امکان ساختن یک کامیونیتی خوب رو برای خودتون از دست میدین.

در مجموع به دلایل اینچنینی، به نظرم باید و بهتره که هدف اولیه‌تون رو بذارین روی ۱۰۰ سابسکرایبر واقعی و خوب. و برای این شاید لازم باشه یک هفته تلاش کنید، یا دو هفته، یا کمی بیشتر و کمتر. اما ارزشش رو داره.

دو تا انتخاب داریم. یکی این‌که یک ویدئو بذاریم و شروع کنیم عرضه کردن کانال، که به تدریج سابسکرایبرها بیان. انتهاب دوم اما تهیه تعدادی ویدئو هست که مشخص بشه کار چقدر جدی هست و هر کسی که میاد سرگرم ماجرا بشه بیشتر و همزمان با بالا رفن سابسکرایبرها، واچ تایم هم افزایش پیدا کنه. شما فکر می‌کنین کدومش مفیدتره؟

راسش شاید بهترین کار این باشه که مثلا در هفته اول ۳ تا ویدئو منتشر کنین، و بعد هر کس که اومد چیزهایی برای دیدن داشته باشه، مرحله بعد، که ممکن هست دو سه هفته طول بکشه، زمانی هست که شما با تمام قوا ویدئو رو منتشر می‌کنید. و البته در نهایت، شاید یکی دو ویدئو در هفته معمول‌تر باشه، مگر اینکه مخاطب ازتون انتظار داشته باشه یا بتونین کامیونیتی خوبی بسازید با مخاطب که اون‌ها به شما بگن دوست دارین درباره چی بسازین. و این روند می‌تونه تا روز ابد ادامه داشته باشه.

اما یک موضوعی که باید بهش حتما توجه کنید اینه که به هر ویدئویی برای قضاوت و دیده شدن باید فرصت تنفس داد.

هیچ ایرادی نداره که تعداد زیادی ویدئو رو همزمان آپلود کنید، اما پرایوت و آنلیستد بذارین. اما اگر همه رو با هم منتشر کنید،

بسامد ویدئوهایی که منتشر می‌کنید در یک هفته اول و یک ماه اول خیلی مهمه. که ثابت باشه.

به سابسکرایبرهای اولیه خود احترام بگذارید.

عده‌ای، در نقطه‌ای از جهان آن‌چه شما عرضه می‌کنید رو مفید دونستن و خواسته‌ن که محتوای بعدی شما بهشون خبر داده بشه. این اصلا چیز کمی نیست. اون‌ها رو بذارین روی سرتون و حلوا حلوا کنین.

وقتی ۱۰ نفر هستند، مثل آدم‌هایی که توی ایستگاه اتوبوس صف ایستادن یا وقتی ۲۵ نفر شدن، مثل آدم‌های توی یک اتاق هستند یا کلاس مدرسه مثلا. و وقتی به ۱۰۰ نفر رسیدن، انگار یه مهمونی پر از آدم در اتاق پذیرایی هستند. اگر چنین افرادی را علاقمند به خودتون در محیط واقعی ببینید چطور باهاشون رفتار می‌کنید؟ همین کار رو باید هر روز توی کانال خودتون هم انجام بدین.

به عادات مخاطب، سلیقه و زمان مشاهده‌اش احترام بگذارید.

جذب قوی‌تر اونایی که روی خود ویدئوی شما هستند.

در ۱۸ ثانیه همه چیز را می‌گویم.

شما وقتی کانال خودتون رو تازه شروع کردین نه پشتیبانی مخاطب رو دارین، نه نفوذی روی کسی دارید و نه هیچ کسی می‌شناسه شما رو و میدونه چی وی سر شماست. پیش خودشون فکر می‌کنن چرا باید این کانال رو سابسکرایب کنن؟

توی این کانال چه چیزی خواهند دید که جای دیگه‌ای نیست؟

نیاز دارید که اعتماد مخاطب رو به دست بیارید.

از مسیر لذت ببرید. شما با ۵۰ یا ۱۰۰ ویدئو می‌تونین به چیزی که می‌خواهید برسید. کافیه فیدبک ها رو بگیرید و با آزمون و خطا کمی با کانالتون زندگی کنین.
من تضمین می‌کنم که می‌تونین به سرعت و به خوبی موفق بشید، کافیه ۱۰۰ تای اول رو رد کنین توی این مسیر و با همون سرعت برید جلو، بعدی‌ها خیلی راحت‌تر خواهد بود.

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟