پست‌های بیشتر ...

چه کسانی اجازه سفر به ترکیه را دارند؟

در پی رخدادهای اخیر در قره‌باغ از یک سو و کرونا از سوی دیگر، رفت و آمد میان ایران و ترکیه به معضلی برای عده زیادی از مسافران، مقیم‌ها و شهروندان ایرانی‌تبار ترکیه تبدیل شده است. 

به گزارش پندار، سفارت آنکارا در تهران «مقررات و نحوه ورود اتباع ایران» به خاک ترکیه از مرز زمینی را طبق آخرین قوانین اتخاذ شده در اداره‌ کل مدیریت استان‌های وزارت کشور ترکیه اعلام کرد.

طبق این اطلاعیه، افراد دارای گذرنامه سیاسی و بستگان درجه یک آن‌ها از مرزهای زمینی و پس از تأیید سلامت اجازه ورود به کشور ترکیه دارند. همچنین افراد دارای مجوز اقامت در ترکیه و همسر و فرزندانشان اجازه ورود دارند.

سفارت ترکیه تأکید کرد: به آن دسته از اتباع ایران برای ثبت‌نام در مؤسسات آموزشی یا شرکت در آزمون‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها حق ورود داده می‌شود که محدود به زمان ثبت‌نام یا حضور در آزمون است. ترکیه برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی و حضور در مصاحبه‌های داخلی اجازه ورود نمی‌دهد.

ترکیه به افرادی که همسر ترکیه‌ای دارند، اما مجوز اقامت این کشور را ندارند به شرط ارائه سند ازدواج، حق ورود می‌دهد. اما به اتباعی که در ترکیه متأهل هستند و در ایران نیز با فردی دیگر ازدواج کرده‌اند، اجازه خروج از ترکیه داده نمی‌شود.

طبق اعلام سفارت ترکیه در ایران، بیماران و همراهان آنان در قالب «گردشگر سلامت» می‌توانند به این کشور سفر کنند. همچنین برای پیش‌برد روابط تجاری دو کشور به بازرگانانی که بتوانند مدارک اثبات‌کننده فعالیت تجاری با ترکیه را ارائه دهند، حق ورود داده می‌شود.

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟