پست‌های بیشتر ...

چگونه با ترس از شکست رویارو شویم؟

چگونه با ترس از شکست رویارو شویم؟

بیشتر افراد به جای آنکه از موجودات خیالی بترسند از شکست خوردن می‌ترسند.

دیگر ترسیدن از طریق فیلم‌های ترسناک را کنار بگذارید، همان‌طور که یک پژوهش آنلاین بزرگترین ترس بشر، یعنی، ترس از شکست خوردن را مشخص کرده است.

حال آن که ۱۵ درصد جمعیت جهان از رویدادهای فراطبیعی واهمه دارند، دو برابر این رقم از نرسیدن به هدف شخصی خودشان می‌ترسند. این‌ها بنا بر پژوهش آنلاین لینک‌گول بدست آمده است، و در برابراین تشویش‌های شدید، ترس از اتفاق‌های تخیلی هیچ چیز نیستند.

در اینجا چند ترفند سی‌ای‌او و سرپرست این پژوهش موشین شافیق برای نترسیدن از شکست و رسیدن به هدف‌های‌تان را آورده ایم.

موانع را شناسایی کنید و با آن‌ها رویارو شوید

در مورد چیزی که شما را از رسیدن به هدف‌تان بازداشته فکر کنید، مثل این که یک مانع جلوی راه یک کامیون باشد. سعی کنید تصویری از مانع‌تان را تجسم کنید که این کار به شما کمک خواهد کرد تا پی ببرید به راستی از چه چیزی می‌ترسید و چرا مانع رسیدن به هدف‌تان شده است.

سپس، مانند یک کامیون‌ران حرفه‌ای، این موانع را پشت سر بگذارید.

بر روی یک کار تمرکز داشته باشید

به چیزهایی که در زندگی‌تان کارساز نیستند متمرکز شوید، و یکی از هدف‌های‌تان را انتخاب کنید و آهسته و پیوسته تلاش‌های‌تان را برای رسیدن به آن هدف انجام دهید.

ممکن است به یکباره به همه‌ی اهداف‌تان نرسید، اما تنها کافی‌ست که از یک جا شروع کنید، و همین سبب می‌شود که شما را در جاده‌ی موفقیت‌تان بیندازد.

به چشمان ترس خیره شوید

چه رقصیدن بر روی صحنه یا سخنرانی برای عده‌ای سبب ترساندن شما می‌شود، در قدم‌های کوچک با این ترس‌ها مواجه شوید.

با هر قدمی که به سمت این ترس‌ها برمی‌دارید شما با یکی از آن‌ها نیز رویارو می‌شوید، آن‌ها را بپذیرید و، درنهایت، ترس از شکست را فراموش کنید، و خودتان را به هدف طولانی مدت‌تان هدایت کنید.

ترس‌های‌تان را بر روی یک کاغذ بنویسید و آن را آتش بزنید

اول باید روی خودتان حساب کنید بعد بر روی دیگران. همه‌ی ما در مورد ترس به صورت انتزاعی فکر می‌کنیم، و همیشه با این کار متوجه نمی‌شویم که واقعا چه چیزی ما را از رسیدن به هدف‌مان دور نگه داشته.

زمانی که ترس‌های‌تان را بر روی کاغذ می‌نویسید( هر چیزی که شما را بسیار می‌ترساند)، پس از این کار ترس‌تان بسیار قابل لمس‌تر می‌شود و راحتتر می‌توانید مشکل‌تان را حل کنید.

سپس، با رعایت ایمنی‌های لازم، با آتش زدن آن کاغذ و تماشا کردن سوختن آن شما احساس می‌کنید که ترس را مغلوب خود ساخته اید و به دستان شما نابود شده.

بدانید که تنها نیستید

خیلی از افراد هستند که هدف‌های مشابه شما را دنبال می‌کنند، پس ترس‌های‌تان را با افراد دیگر در میان بگذارید.

بازخوردهای مثبت از طرف خانواده و دوستان می‌تواند فرصت‌های موفقیت‌آمیز را افزایش دهد، و کی می‌داند؟ شاید در همین روند نیز دوست جدیدی هم پیدا کردید.

خاک را از روی خودتان بزدایید و دوباره تلاش کنید

اگر در کسب و کارتان شکست خوردید، نگذارید که این عیب جلوی شما را از بررسی دوباره‌ی موفقیت‌های گذشته‌ی تان بگیرد. حتا گروه موسیقی بیتلز آلبوم اول‌شان برای انتشار یافتن رد شده بود.

اگر ارزش به دست‌آوری دارد، پس نیاز دارد روزانه برای رسیدن به آن تلاش کنید، و در نتیجه کلید این کار مقاومت در رسیدن به هدف‌تان است.

با توجه به این‌که بسیاری از ما در اولین تلاش‌مان شکست خوده ایم، برای موفقیت طولانی مدت، تلاش دوباره‌ی همان کار بسیار اهمیت دارد.

یک الگو برای خود انتخاب کنید

آیا از دیدن انیمیشن لذت می‌برید؟ مسلما والت دنیای دیزنی را در یک شب نساخت. از آریانا هافینگتون تا استیون اسپیلبرگ، یا حتا در میان دوستان و آشنایان تان، شنیده‌ اید یا خوانده‌ اید که چگونه مواجه شدن با شکست‌ها می‌تواند در رسیدن به هدف‌تان کمک‌کننده باشد و تا چه اندازه نیز شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هیچ وقت دیر نیست

گفتن این که برای رسیدن به این هدف دیگر دیر است، یا مغلوب ترس از شکست خوردن شوید، مثل این می‌ماند که خودتان را در یک صحرای بی‌آب و علف رها کنید.

نگذارید که ترس بر شما چیره شود. هیچ وقت برای مواجه شدن با ترس‌های تان دیر نیست و حتا می‌توانید در هر زمان یک قدم به هدف‌ها و رویاهای‌تان نزدیک‌تر شوید.

از ترس و شکست استقبال کنید

هنگام شکست خوردن، شما بی‌شک ناامید خواهید کرد چرا که این احساس مختص گونه‌ی انسان است. مسئله ‌ای نیست اگر شکست می‌خورید و پس از آن نگران اتفاقات بعدی آن هستید. از این شکست با آغوش باز استقبال کنید، به جای آنکه بگذارید زندگی‌تان را در دستان خود بگیرد.

این را بدانید که تغییر عقیده اصلا بد نیست و همین امر سبب می‌شود که به دنبال چیز دیگری بروید. از تلاش کردن دست نکشید و خود را به چالش دعوت کنید. کی‌ می‌داند؟ شاید در نهایت به آنچه که دوست دارید دست یافتید.

خود را با آنچه که دوست دارید مشغول کنید

اگر تا به حال تلاش هایی برای شکست نخوردن انجام دادید و نتیجه‌ای که می‌خواستید نگرفتید و نتوانستید از ترس و فرسودگی بیرون بیایید، بهتر است در قدم اول با آنچه که دوست دارید مسیر خود را به سمت هدف‌تان آغاز کنید.

با درگیر کردن خود در چیزهایی که بسیار دوست دارید، ذهن‌تان را به فرصت‌های بیشتر برای موفقیت باز می‌کنید.

برای اطلاع‌ یافتن از مطالب بعدی، عضو کانال تلگرامی پندار شوید. برای عضویت در تلگرام پندار، لازم است تلگرام خود را روی گوشی به روز کرده باشید . سپس به این آدرس رفته و عضو کانال تلگرام شوید. 

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

Show one comment

اسفند ۱, ۱۳۹۵
0

افراد بسیاری از مسافرت با هواپیما می ترسند در صورتیکه به راحتی سوار ماشین می شوند و هیچ ترسی از آن ندارند. وقتی ازآنها می پرسیم که چرا از سوار شدن می ترسند؟ معمولا می گویند که ممکن است هواپیما سقوط کند و آنها بمیرند. اما شاید جالب باشد بدانیم که آمار مرگ ناشی از تصادف خودرو بیشتر از سقوط هواپیما است. مردم خیلی بیشتری در اثر تصادف اتومبیل می میرند. پس خطر مسافرت با اتومبیل خیلی بیشتر از احتمال مرگ در اثر سقوط هواپیما است اما آدم های بیشتری از مسافرت با هواپیما می ترسند. بسیاری از ترس های ما چنین وضعی دارند و نامعقول هستند. بعض افراد از این ترس های واهی ترس شدیدی دارند. این نوع ترس ها توانایی افراد را برای موفقیت از بین می برد.

بیشتر چیزهایی که در زندگی از آنها می ترسیدم هرگز اتفاق نیفتادند. مارک تواین
موسی توماج ایری
http://zendegiroyaie.com

دیدگاه شما چیست؟