ویدئوی و خلاصه گفتگوی جنجالی رضا کیانیان در برنامه دید در شب رضا رشیدپور

ویدئو را این‌جا ببینید.

رضا کیانیان این هفته میهمان برنامه دید در شب به میزبانی رضا رشیدپور بود که از سایت آپارات پخش میشود.

رضا کیانیان میگوید این برنامه را فقط به خاطر دعوت رضا رشیدپور آمده است. فضا از همان ابتدا به سمت شوخی و خنده پیش رفت و به جای روال معمول این برنامه از گفتن پیشصفتهایی مثل عالیجناب یا استاد برای اشاره به او خودداری شد.

رضا رشیدپور میگوید خود آدم از موقعیت آن مهمتر است. اگر آدم موفقیتی را به دست بیاورد ولی بداند که موقعیت زاییده شماست، همان آقا رضا هستی. من رضا هستم دیگر. آن موقعیتها هم هست.

رضا کیانیان می‌گوید یک زمانی در اوایل ورود او به سینما مشکلاتی برایش پیش آمد، زمانی که کارهای مختلفی در سینما می‌کرده است، یک آقایی دروزارت ارشاد بود در فارابی بود چند بار برای او مشکلاتی به وجود آورد. یک بار به او گفتم این میزی که شما پشت آن نشسته‌ای با یک بخشنامه‌ آمده‌ای و می‌روی. ولی به من می‌توانند بگویند بازی نکن ولی همه می‌دانند که بازیگرم. یک بار دیگر هم در اداره‌ای مربوط به سینما و این‌ها، وقتی به یک اتاق می‌رفتم باید مدت‌ها پشت اتاق صبر می‌کردم، پس از مدتی که گذشت بر اثر مشهور شدن به اتاق راه می‌دادند و بعدها آن اواخر طوری شده بود که آن آقای نشسته در آن پشت، جلوی پای من بلند می‌شد و سر خم می‌کرد من حالم بد شد و آمدم به خانه به همسرم گفتم ببین من که فرقی کرده‌ام همان رضا کیانیان هستم. می‌رفتم در آن اتاق تحویلم نمی‌گرفتند تا این اواخر که سر خم کرد. این جلوی پای من بلند نشد جلوی پای موقعیتم بلد شد این باید یادم بماند.

رضا کیانیان در بخش دیگری از گفتگو به حضور خود در حوزه علمیه اشاره می‌کند که حضرت آیت‌الله خامنه‌آی، آقای ابطحی و آقای هاشمی‌نژاد اساتید او بوده‌اند. او می‌گوید روزی آقای ابطحی گفتند که آماده باش فردا مبلس شوی و عمامه بگذاری. من آن شب را تا صبح خوابم نبرد و فکر می‌کردم. صبح اول وقت تصمیمم را گرفته بودم. پیش آقای ابطحی رفتم و گفتم من عمامه نمی‌گذارم. چون در آن صورت دیگر تئاتر نمی‌توانم بروم، سینما هم نمی‌توانم بروم و موسیقی هم گوش نمی‌توانم بدهم. در آن زمان در تئاتر برادرم داود کیانیان بازی می‌کردم و گفتم من دوست دارم تئاتر کار کنم. بدون آن و موسیقی و فیلم دیدن و نقاشی و این‌ها فکر می‌کنم دچار افسردگی شدید می‌شوم و نمی‌توانم. ایشان هم گفتند که بسیار خب، بسیار کار خوبی می‌کنی. من را نه از حوزه راندند و نه بیرون آمدم. دیگر آن درس را ادامه ندادم. او می‌گوید تا جامع المقدمات را خوانده است.

رضا کیانیان در گفتگو با رضا رشیدپور در برنامه دید در شب می‌گوید چند سال پیش مطرح شده بود که مشهد بشود پایتخت معنوی جهان اسلام. من صحبت کردم و در سایت شهرداری مشهد هم نوشته شد گفتم به نظر من پایتخت معنوی جهان باید پر از معنویات باشد. یک بخشی از معنویات دین است. آموزش دین یا سطوح دین یا چیزهایی که از دین شنیده یا خوانده می‌شود و بخشی‌اش هم ذات معنویت است یعنی ذات جایی است که به معنویت کار ندارد و آن هنر است. هر کسی که به دنبال هنر برود از دنیا بریده‌ است. چون وقتی که می‌گذاری که کار هنری خلق کنی از لذت‌های دنیا و منافع تجاری بریده‌ای.

کیانیان می‌گوید در روانشناسی وقتی درباره دیوانه‌ها صحبت می‌کنند از دو دیوانه دیگر هم نام می‌برند یکی هنرمندان و دیگری روانشناسان. هنرمندان دوره‌هایی و زمان‌هایی را دیوانه‌آند و زمان‌هایی عاقلند. مثل الهام می‌ماند. شما آن‌جا دیوانه اید و بعد از آن دوران عاقل می‌شوید. هنرمند نوعی دیوانه است که زمانی که عاقل می‌شود می‌تواند درباره دوران دیوانگی‌اش حرف بزند.

ویدئو را این‌جا ببینید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز