گلایه‌های منیژه حکمت از خانه سینما

منیژه حکمت، که تهیه‌کننده شهرموش‌های ۲ بود، پس از برگزاری جشن سالانه خانه سینما، نامه‌ای نوشته و در آن به عدم توجه این نهاد صنفی به این فیلم گلایه کرده است.

منیژه حکمت در این نامه آورده است: «آیا جز این بود که مناسبات اقتصادی سینمای ایران به‌واسطه اکران یک فیلم تحول پیدا کرد؟ جز این بود که اکران شهرموش‌ها افق‌هایی را برای اقتصاد سینمای ایران ترسیم کرد که تهیه‌کنندگان و مدیرانش تا پیش از آن تصورش را هم نداشتند؟ آیا جز این بود که فیلمی در ژانر سینمای کودک توانست رکوردهایی را ثبت کند که حالا حالاها توان دست‌یافتنش نه در بخش خصوصی بلکه در تولیدات حمایتی سینمای ایران هم سخت امکان‌پذیر است؟»

او درباره فیلم خود گفته است که «فرآیند تعاملی مخاطب فیلم در سینمای ایران» را وارد فصل تازه‌ای کرده است. همچنین نوع تبلیغات و روابط عمومی و … را در شهر موش‌ها «خلاص و استراتژیک و هدفمند» نام نهاده است. او گفته است این فعالیت‌های تیم تحت مدیریتش، «کارگاهی بود برای همه سینماگران تا بیاموزند چطور تولیدات خود را در چارچوب تکنیک‌های نوین مارکتینگ و تبلیغات قرار دهند.»

او گلایه‌های خود را با این عبارات بیان کرده است: «امــا کـجـای جشن‌های روز ملی سینما نامی از شهر موش‌ها برده شد؟ کجای آمارها و موفقیت‌های سینمای ایران در سال ۹۳ اشاره‌ای به تاثیرگذاری شهرموش‌ها شد؟ کدام‌یک از اعضای تیم شهرموش‌ها به این‌دست مراسم دعوت شدند؟ در کدام سخنرانی مسوولان و متولیان سینمای ایران اشاره‌ای به نقش فیلم سینمایی شهرموش‌ها در تغییر معیارهای اقتصادی سینمای ایران شد؟»

حکمت همچنین نوشته است: «انصاف را فراموش کرده‌ایم یا منافعی در خطر است که باید تیم‌های مستقلی که خود را به جریان‌های چپ و راست سینما نمی‌بندند، حذف شوند. آیا سینما ملک شخصی افراد خاصی است که درش فقط برای عزیزدردانه‌هایش باز می‌شود؟»

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز