یارِ ایرانی دونالد ترامپ: ماکان دل‌رحیم کیست؟

{{دونالد ترامپ}} در روزهایی که به واسطه آن چیزی که به {{فرمان ترامپ}} مشهور شده، به عنوان چهره‌آی ضدایرانی در نظر بسیاری از مردم شناخته شده است، یک ایرانی را به سمت قائم مقام مشاور حقوقی کاخ سفید در امور قضایی، منسوب کرده است. {{ماکان دل‌رحیم}} از کارمنان سابق کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا بوده است. اگرچه به نظر نمی‌رسد چنین اقداماتی، بتواند افکار عمومی را از ذهنیت شکل گرفته پاک کند.

ماکان دل‌رحیم وکیل مشهور و باسابقه ایرانی‌تباری است که همواره در کنار قاضی‌های محافظه‌کار آمریکایی کار کرده است و حالا توسط رئیس‌جمهور تندروی جمهوری‌خواه آمریکا دونالد ترامپ استخدام شده است.

از سوابق ماکان دل رحیم می‌توان به کار کردن روی پرونده نامزدهای دادگاه استیناف ایالات متحده آمریکا یاد کرد. سوابقی از درگیری سیاسی او با اعضای حزب دموکرات مجلس سنا هم در کارنامه او وجود دارد.

بازفید در این باره نوشته است که ماکان دل‌رحیم، کارش رایزنی برای تایید صلاحیت مقام‌های قضایی جمهوری‌خواه در کنگره بوده است و در سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ به مدت ۵ سال کارمند کنیته قضایی مجلس سنا بوده است و دو سال آخر را مدیر کارکنان و همچنین مشاور ارشد این کمیته بوده است.

دل‌رحیم پس از این‌که سنا را ترک می‌کند به وزارت دادگستری تحت اختیار رئیس جمهور آن زمان، جرج دبلیو بوش (پسر) می‌رود و معاون دستیار دادستان کل می‌شود، در بخش مربوط به «ضد انحصار».
او سال‌های آخر را در شرکتی حقوقی بوده است و پس از آن، با روی کار آمدن دولت ترامپ، منتظر شغل تازه خود بوده است: معاون مشاور حقوقی کاخ سفید.

تقریبا یک سال پیش، در نیویورک پست مقاله‌ای چاپ کرده بود که علنی از دونالد ترامپ اعلام حمایت کرده بود. او گفته بود ترامپ اولین انتخاب او نیست اما در مقابل هیلاری کلینتون، به عنوان یک محافظه‌کار و جمهوری‌خواه به ترامپ رای خواهد داد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز