پست‌های بیشتر ...

یک گروه قانونی برای منقرض کردن انسان!!

یک گروه قانونی برای منقرض کردن انسان!!

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر بر روی زمین انسانی نبود، حال و هوای‌اش نیز بهتر می‌بود؟ لِ یو. نایت خیلی وقت است که برای این پرسش نتایجی یافته است. برخلاف شما این فرد کاری را برای این مشکل انجام داده است. او بنیان‌گذار جنبش انقراض داوطلبانه‌ی انسان است، که هدف‌اش این است که زمین را از دست انسان‌ها نجات دهد. به نظر یک هدف افسرده‌ای می‌آید مگه نه؟ خوب، وِهمِنت درواقع کمی در این مورد زیاده‌روی کرده است. برای مشخص‌تر شدن، وب‌سایت این سازمان خاطر نشان کرده است که خودکشی را حمایت نمی‌کند و اصلاً با فرهنگ خودکشی کاری ندارد، و بله، مشکل تولید مثل بیش از اندازه است. اما همچنین بر این باروند که نابودی انسان منجر به بهبودی شرایط زمین می‌شود.

این ایده‌ی جدیدی نیست؛ در سال ۱۷۹۸، در مقاله‌ای دِ آول به موضوع افزایش بی‌رویه‌ی جمعیت اشاره شده است. اما همانطور که آول به این موضوع پرداخته، وِهمِت «تنها سازمان جدی برای نابودی صلح‌آمیز بشر است.» در این سایت آمده است: «شاید زندگی درازی داشته باشیم و نابود شویم.»

نایت این گروه را در سال ۱۹۹۱ تشکیل داد و پس از آن حمایت‌کنندگانی را نیز به خود جلب کرد. هر کسی که در این پروژه همکاری دارد به صورت داوطلبانه است و در حین پیوستن به این گروه باید تصمیم بگیرند که دیگر نمی‌خواهند نسل خود را ادامه دهند.

«اگر ما این امر را قبول کنیم که بشر از روی خودخواهی خود دست به تخریب زمین زده است، پس بی‌انسان زمین جای بهتری خواهد بود. این بدین معناست که آنقدر خودخواه و ویرانگر بودیم که نظاره‌گر این روز هستیم.» نایت در ادامه‌ی گفته‌های‌اش افزود: «ما از نظر ژنی با هم در ارتباط ایم و تنها رفتارهای‌مان است که ما را جدا از هم می‌کند، پس هر چقدر بیشتر در مورد وِهمِت بدانیم، چه با این گروه موافق‌ باشید چه مخالف، دستاورد بزرگی ست. دوست دارم روزی را ببینم که به لطف این گروه از جمعیت زمین کاسته شده است.»

برای اطلاع‌ یافتن از مطالب بعدی، عضو کانال تلگرامی پندار شوید. برای عضویت در تلگرام پندار، لازم است تلگرام خود را روی گوشی به روز کرده باشید . سپس به این آدرس رفته و عضو کانال تلگرام شوید. 

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!