محسن هاشمی: انصراف دهید تا لیست اصلاح‌طلبان را ببندیم

محسن هاشمی، کاندیدای انتخابات شورای شهر تهران که همزمان یکی از بخت‌های شهرداری آینده تهران هم هست، گفته است که باید راهبرد ثبت نام حداکثری به انصراف حداکثری تبدیل شود تا لیست اصلاح‌طلبان در شورای شهر با قدرت وارد آن‌جا شود.
او در دیدار با شورایاران گفته است که به خاطر این‌که انتخابات شورا تحت‌الشعاع انتخابات ریاست جمهوری است باید هر چه سریع‌تر فهرست شوراهای اصلاح‌طلبان منتشر شود.
مدیر پیشین مترو تهران با اشاره به انتخابات شوراها گفت: در این دوره حدود سه هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۸۰۰ نفر برای حضور در لیست امید اعلام آمادگی کردند و از این تعداد قرار است ۲۱ نفر وارد لیست نهایی بشوند، بنابراین برای موفقیت در این انتخابات باید راهبرد حضور و ثبت نام حداکثری به انصراف حداکثری تبدیل شود تا لیست نهایی با قدرت وارد شورای شهر شود.
هاشمی یکی از برنامه های آینده شورای شهر را بالا بردن قدرت اجرایی شورا عنوان کرد و افزود: هرقدر قدرت اجرایی شورای شهر بالا برود به قدرت شورایاری ها نیز افزوده می‌شود. بر اساس قانون این قدرت و اختیار بسیار بالاتر از حد موجود است اما متأسفانه این مسأله دنبال نشده است.
وی ادامه داد: در قانون آمده است که بخش مهمی از تصمیمات فعالیت‌های شهری باید در شورای شهر گرفته شود و نمایندگان مردم در شورا به مشکلات رسیدگی کنند و فقط وظیفه حفظ امنیت و سیاست خارجی و کلان اقتصادی و صنعتی به دولت محول شود. باید شرایط به سمتی برود که مردم در صورت بروز مشکل نسبت به دولت بدبین نشوند و برای حل این مشکلات به نمایندگان خود در شورا مراجعه کنند.
محسن هاشمی رفسنجانی همچنین در دیدار با جمعی از نمایندگان اصناف شهر تهران، تأکید کرد: در انتخابات پیش روی شورای اسلامی شهر تهران نباید به هیچ وجه کاندیدایی تخریب شود بلکه همه باید تنها برنامه‌های خود را ارائه دهند.
محسن هاشمی تاکید کرد: حضور در شورای شهر باید بر اساس لیست باشد چرا که افراد به تنهایی نمی‌توانند تأثیرگذاری چندانی داشته باشند.
کاندیدای انتخابات شورای شهر تهران در پایان اظهار کرد: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تحت تأثیر انتخابات ریاست جمهوری است و از این رو باید لیست‌های انتخاباتی شوراها هرچه زودتر منتشر شود.
برای آشنایی با محسن هاشمی،‌ زندگینامه، دیدگاه‌ها و سوابق او کلیک کنید.

قبلی «
بعدی »

بدون دیدگاه

  1. پینگ بک: محسن هاشمی: انصراف دهید تا لیست اصلاح‌طلبان را ببندیم - پندار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز