درآمد رانندگان کامیون با قیمت‌های غیرواقعی سوخت

رانندگان کامیون با قیمت‌های نامعلوم سوخت کسب دارآمدشان چه‌قدر است؟

رئیس سازمان راه‌داری و حمل و نقل جاده‌ای و معاون وزیر راه و شهرسازی، با مهمترین چالش‌های موجود در صنعت حمل-و-نقل یعنی غیرواقعی بودن قیمت سوخت چنین گفته « پایین بودن قیمت سوخت باعث شده که عملا انگیزه‌ای برای نوسازی ناوگان در مردم وجود نداشته باشد متاسفانه ما نه برای آلودگی زیست محیطی از کسی جریمه ای می‌گیریم و نه قیمت سوخت قیمت واقعی‌ست که کسی به طور طبیعی راغب باشد که بخواهد ناوگان خود را به موقع بازسازی کند».

آقای داوود کشاورزیان به خبرنگاران میزان، در مرود علت افزایش قیمت‌های خودروها سخن گفت و این را ناشی از پایین بودن قیمت سوخت دانستند. همچنین در ادامه‌ی گفته‌هایش در مورد قیمت یک کامیون نو سخن به میان آوردن که هزینه‌‌ی آن را در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان تخمین زدند.

در ادامه هم در مورد درآمد و نحوه‌‌ی کار کامیون‌داران چنین گفتند « همچنین اگر فرد یک کامیون نو را از فرد دیگری اجاره کند ممکن است در ماه ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان درآمد داشته باشد حال آنکه باید ۸ تا ۹ میلیون تومان آن را بابت اجاره یا قسط خرید یک ناوگان پرداخت کند با ۲ تا ۳ میلیون تومان باقی مانده قطعا نمی تواند هزینه سوخت، دستمزد راننده، تعمیرات، بیمه و خرید قطعات لازم را تأمین کند».

او در آخر پیشنهادی در مورد واقعی شدن قیمت سوخت داد که درپی آن متناسب شدن درآمد است. در نهایت به جای اینکه کامیون‌داران ماهی ۱۲ تا ۱۳ میلیون درآمد داشته باشند با این پیشنهاد این رقم به ۲۰ میلیون خواهد رسید و دیگر مشکلی برای پرداخت قسط‌های  ۸ تا ۹ میلیونی برایشان وجود نخواهد داشت.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز