پست‌های بیشتر ...

پنجشنبه: خبرسازان این هفته

پنجشنبه: خبرسازان این هفته

پنجشنبه، بر طبق روال همیشگی، در اینجا پرداخته‌یم به خبرسازهای هفته‌ای که گذشت.

استاد آواز موسیقی ایرانی، محمدرضا شجریان، این هفته در بیمارستان کسری بستری شد. خبر بستری شدنش آنقدر بلند بود که تمام ایران را در خود گرفت و نشان داد که این شخص چه جایگاهی در میان مردم ایران دارد. آرزوی تندرستی برای ایشان داریم. اما همین سبب شد تا پی‌بریم محمدرضا شجریان تنها یک خواننده نیست که از قدرت حنجره بالا برخوردار است، بلکه شخصیتی‌ست که خبر بستری شدن وی، سبب هرج-و-مرجی در شهر شد.

یکی دیگر از خبرهای این هفته که حتا رسانه‌های غربی هم آنرا پوشش داده‌ند (اینجا)، خبر کم آبی‌ست که تهدیدی برای کشور ایران شده است. این خشکسالی آنقدر توسعه یافته که به یکی از مهاجرپذیرترین استان‌های ایران هم رسیده. استان گلستان در معرض خشکسالي شدید قرار گرفته و متاسفانه رو به زوال است، و به این معناست که یکی از سبزترین مناطق کشورمان در حال خشک شدن و ویرانی‌ست.

نزدیک به چهار سال است که خبری از فوتبالیست‌های ایرانی در لیگهای اروپایی نبوده تا اینکه در این هفته شنیدیم که احسان حاج صفی، بازیکن سپاهان، که در لیگ پیش به خوبی درخشید، در لیگ آلمان بازی خواهد کرد. این خبر بی‌شک برای دوستداران فوتبال بسیار افتخارآمیز است.

اما بخش فرهنگی‌مان هم سر-و-صداهایی کرده. فیلم تازه‌ی مجید مجیدی «رسول‌الله» که این هفته به اکران گذاشته شد، توجه بسیاری از افراد و منتقدان را به خود جلب کرد به خصوص منتقدین غربی را. این فیلم در آغاز اکران موفقیت‌های چشمگیری را کسب کرده.

این هفته، خبر ناراحت‌کننده‌ای هم در میان خبرها بسیار دیده می‌شد و آن خبر فوت علی طباطبایی بازیگر جوان سینما و تلویزین بود. او که در فیلم‌های بسیار از جمله سالاد فصل، اسب سفید پادشاه و در سریالهایی چون باجناق‌ها و آشپزباشی ایفای نقش کرده بود، در روز یکشنبه هشتم شهرویورماه سال هزار و سیصد و نود و چهار به سبب ایست قلبی در منزل پدرش در تهران دیده از این جهان بست. روحش شاد.

اما این تنها خبر بد این هفته نبود. ایرج کریمی کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و منتقد سینمای ایران در روز چهار‌شنبه یازدهم شهریور ماه هزار و سیصد و نود و چهار درگذشت. علت مرگ او سرطان مغز و استخوان اعلام شده است. این هفته در کل هفته‌ای سیاه برای خبرسازان بود با دو خبر فوت دو شخصیت برجسته‌ی سینما و تلویزین ایران.

در آخر هم خبرسازهای همیشگی رسانه‌ها، سیاستمداران و شخصیت‌های برجسته در سیاست است که بی‌گمان هر خبرنگاری می‌داند که پرخبرترین خبرها مرتبط به خانواده‌ی هاشمی رفسنجانی‌ست. این هفته هم این خانواده در راس خبرها قرار گرفت و بازداشت مهدی رفسنجانی و حواشی این بازداشت در رسانه‌های خبری انعکاس یافت.

0
HeartHeart
0
HahaHaha
0
LoveLove
0
WowWow
0
YayYay
0
SadSad
0
PoopPoop
0
AngryAngry
Voted Thanks!

دیدگاه شما چیست؟