فیلیمو    Filimo

  پلتفرم پخش سریال و برنامه‌های به زبان فارسی در ایران

فیلیمو یکی از نسخه‌های داخلی پخش سریال و برنامه‌های ویدئویی بر اساس اشتراک است. 

فیلیمو (به انگلیسی Filimo ) یک پلتفرم پخش محصولات سینمای خانگی در ایران است که از رقبای او می‌توان به نماوا و فیلمنت اشاره کرد. در خارج از ایران با نام تلویکا فعالیت دارد و خود وابسته به شرکت صبا ایده است که همزمان مدیریت سرویسی مانند آپارات را به عنوان مشابه بومی یوتیوب بر عهده دارد.

این مجموعه برای نقض کپی‌رایت و همچنین مانعی برای رفع فیلتر یوتیوب مورد انتقاد است.

فیلم‌ها و سریال‌های پخش شده در فیلیمو در بزرگراه‌های ایران بر روی بیلبوردها تبلیغ می‌شود و جعبه‌های سفارش‌های دیجی‌کالا هم گاهی با طرحی از فیلم‌های آن تحویل می‌شوند.

از مشهورترین سریال‌های عرضه شده توسط فیلیمو می‌توان به زخم کاری، جیران و می‌خواهم زنده بمانم اشاره کرد.

نام سرویس فیلیمو ابتدا آپارات فیلیمو بود. با نخستین اثری که تولید کرد، یعنی سریال نهنگ آبی، به شکل و شمایل فعلی درآمده است. فیلیمو می‌گوید بیش از ۴۰۰ هزار مشترک دارد.


فیلیمو در سال ۱۳۹۳، بهمن‌ماه شروع به کار می‌:ند و یکی از محصولات شرکت صباایده، مالک سرویس‌های دیگری مثل آپارات (نسخه بومی سازی شده یوتیوب در زمان فیلترینگ آن) به شمار می‌رود. 

فیلیمو مدعی بیش از ۴۰۰ هزار عضو ماهیانه است. بنا به ادعاهای آن، در حال حاضر با بیش از ۵۰ درصد سهم بازار از رقبایی مثل نماوا و فیلمنت پیشی گرفته است. 

کاربران فیلیمو هر ماه ۴۵۰ میلیون دقیقه دست‌کم ویدئو تماشا می‌کنند.

فیلیمو کار خود را در زمینه تولید سریال با نهنگ آبی در ۹ بهمن ۱۳۹۷ آغاز کرد.

فیلیمو ابتدا بخشی از سایت آپارات بود و آپارات فیلیمو نام داشت. مدتی بعد نام آن به صورت مستقل به فیلیمو تبدیل شد. 

فیلیمو در سال ۱۳۹۶ مدعی رشدی ۴۴۵ درصدی نسبت به یک سال پیش آن شد و اعلام کرد در سال ۱ میلیارد و ۱۴۵ میلیون دقیقه دیده شده است. دسترسی به برخی از محتوای فیلیمو که از شبکه‌های خارجی کپی شده است در خارج از کشور در دسترس نیست. سریال‌های ترکی بسیاری هم توسط آن به عنوان رقیب شبکه جم ترجمه و دوبله شده است. فیلیمو برای اندروید تی‌وی از اسفند ۹۶ شروع به کار کرده است. 

محصولی به نام فیلیموباکس برای استفاده از فیلیمو بر روی تلویزیون‌های اندروید فروخته می‌شود که ۲ گیگابایت حافظه رم دارد و دارای ۱۶ گیگ حافظه داخلی است. 

فیلیمو به صورت مستقل بیش از ۲۰ سریال تولید کرده است. علیرغم این توسط فیلیمو با همکاری نماوا ۱۰ سریال مشترک تولید شده است. 

دیدگاه‌ها

Jamespaw: https://over-the-counter-drug.com/# hydroxychloroquine over the counter

ستاره سهیل: فیلیمو مستقل است؟‌ برای من به شخصه مهم است بدانم کجای کار است. که مشترکش بشوم یا نه. سریالهایش را ببینم یا نه.


برای آن‌که از قافله پندار (خبر و سرگرمی) عقب نمانید کلیک کنید و به تلگرام بیایید.
آکتور
آکتور
فیلیمو
تاریخ پخش: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
یاغی
یاغی
فیلیمو
تاریخ پخش: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حرفه‌ای
حرفه‌ای
فیلیمو
تاریخ پخش: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
پدرخوانده
پدرخوانده
فیلیمو
تاریخ پخش: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
سووشون
سووشون
فیلیمو
تاریخ پخش: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
شهرزاد
شهرزاد
فیلیمو
تاریخ پخش: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱