نسل بعدی دستگاه‌های تلویزیون در راه است

به کارگیری فن‌آوریِ HDR برای تلویزین‌هایمان: این مانیتورهای جدید به ما این امکان را خواهند داد تا به مشاهده‌‌ی تصویرها را با جزییات و رنگ‌های بیشتری بپردازیم.

درحال حاضر مانیتورهای مسطح، سپس فول HD، پس از آن مانیتورهای منحنی، و همچنین UHD (برای کیفیت بسیار بالا یا چهار کی)، و به زودی UHD بسیار بالا یا هشت کی به بازار می‌آید؛ هنوز نامی برایش برنگزیدند؛ اما سازندگان این تلویزیون در سالن آی‌اف‌ای برلین اولین مدل «HDR» را به نمایش گذاشتند، به عنوان فن‌آوری که تاکنون برای صنعت عکاسی به کار گرفته می‌شد.

با تمام نوآوری‌ها، HDR تمام مدل‌های دیگر را کهنه خواهد کرد، چرا که این دستگاه شامل ورودی برای پخش BlueRay است و از سال دو هزار و شانزده با نام HDR BlueRay وارد بازار خواهد شد.

استودیوها در هالیوود این فن‌آوری را برای ساخت تصویر با جزییات بسیار به کار گرفتند.

بازهم جزییات بیشتر و بازهم رنگ‌آمیزی زنده‌تر

نیکولاس فری، رئیس فروش سامسونگ دراین مورد می‌گوید «اما این به چه کار می‌آید؟ HDR برای بهبود روشنایی مانیتورهاست. این فن‌آوری بسیار خود را به واقعیت نزدیکتر کرده تا تصویرها واقعی‌تر دیده شوند و همچنین این فن‌اوری ست که بازتولید می‌شود».

با این حال، در رونمایی از این مانیتورها، آنچه که بیشتر سبب خاص جلوه کردن HDR شد، جزییات و رنگهایی بود که از این نمودگرها دیده می‌شد. همچنین با ورود این فن‌اوری به بازار کار تولید‌کنندگان فیلم و صنعت سینما را دشوارتر می‌کند، چرا که باید با توجه به این فن‌اوری فیلم‌های خود را بسازند و به این معناست که پیش از تعمیمش در جهان باید زمانی را برای آماده‌سازی‌های دیگر بگذارند.

امروزه هنوز برنامه‌ها خود را به فرمت UHD بدل نکردند، و موفقیت این مانیتورها وابسته به این موضوع هستند. اما با این همه نزدیک به هفتصد هزار نمونه تنها در بازار فرانسه ارائه شد، که نزدیک به سیصد هزار دستگاه در سال پیش فروخته شد.

در این حین که Ultra HD در حال تحمیل خود به بازار است، زمانی نگذشته که حالا HDR قرار است خود را در بازار نشان دهد.

رئیس بخش فروش جهانی سامسونگ معتقد است که هیچ چیز مانع موفقیت این مانیتور در فرانسه نخواهد بود اما در سطح جهانی می‌بایست احتیاط بیشتری را اتخاذ کرد.

قبلی «
بعدی »

2 دیدگاه ها

  1. باسلام به مدیریت
    مطلبی که امروز توجه من را جلب کرد این بود که با یک سئوال مطرح می کنم که حتماو مطمئنا شما نویسنده و مدیر محترم سایت دارای یک پدر و یک مادر هستید که زحمت بزرگ کردن و پرورش شما را به عهده داشته اند و بر همین اساس هم برای شما نامی در نظر گرفته اند حالا اگر اینجانب دو ست نداشته باشم و یا بر اساس یک سری اصولی که خودو برای خودم فرض قرار داده ام میل نداشته باشم شما را با نامی که برایتان بر گزیده اند بخوانم در منظر شما و دیگران شخصیت این جانب چگونه خواهد بود و یا در محل زندگی و افراد مرتبط با اینجانب و در رسانه های مرتبطه شما را مثلا یارو خطاب کنم پدر و مادر تان چه حساب روی من می کنند . پس لطف فرموده از این اسامی اختراعی که از خودتان اختراع می کنید برای محدوده شخصی خودتان مصرف بفرمایید نه در سایتی که برای استفاده عموم مردم است و در نوشته هایتان از همان تلویزیون و یا مانیتور استفاده بفر مایید و وقتی چیز جدیدی اختراع کردید مجازید که نامی برای آن برگزینید وگرنه مجاز که نیستید که هیج بی جا هم می کنید که چنین می کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربیننده‌های امروز